Суть акції - зібрати продукти та речі першої необхідності для українських військових, які захищають державний суверенітет та територіальну цілісність на Сході нашої країни.
В музеї пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, який знаходиться на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», вшанували пам’ять загиблих під час голодомору
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1932 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини — 1 тисяча, щохвилини — 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
24 листопада голова районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, голова районної ради Альона Хавхун, перший заступник голови райдержадміністрації Йосип Антошевський, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Бойко, працівники райдержадміністрації та жителі селища Меджибіж ознайомилися із фотовиставкою «Україна 1932-1933 – геноцид голодом» та книжковою виставкою «Голодомор: злочин проти українського народу», які були представлені Українським інститутом національної пам’яті, Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та Міністерством закордонних справ України в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж».
Ми принесли вам квіти і свічки, Ви в нашій пам'яті – навіки. Батьки, сусіди, чоловіки й жінки, І ви – замученії діти...
Голодомор — не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.
24 листопада 2018 року біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів у Летичевівідбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували пам’ять загиблих під час голодомору 1932-33 років.
В музеї пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, який знаходиться на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», відбувся молебень за загиблими під час голодомору
85 років тому, мільйони українців були без жалю винищені голодомором. У 1932-1933-х роках Україна пережила катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації – геноцид, вчинений комуністичним тоталітарним режимом. До сьогодні, в Україні вшановують пам’ять тих, кого винищив голод. А у світі Голодомор визнали геноцидом. Громадяни інших країн проявляють солідарність до українців, вшановуючи пам’ять померлих.
Сьогодні, 24 листопада, голова районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, голова районної ради Альона Хавхун, начальник управління культури Хмельницької облдержадміністрації Ірина Трунова, перший заступник голови райдержадміністрації Йосип Антошевський, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Бойко, керівник апарату райдержадміністрації Олена Федоренко, Меджибізький селищний голова Михайло Демків, секретар Летичівської селищної ради Олена Попова, працівники райдержадміністрації, жителі Летичівського району завітали в музей пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, який знаходиться на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», щоб взяти участь у молебні за загиблими під час голодомору, та запалити свічку пам’яті.
Сьогодніголова районної державної адміністрації Ірина Матлаєва
провела перше організаційне засідання районної Ради регіонального розвитку, яка
створена при Летичівській районній державній адміністрації з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії районної
державної адміністрації з органами місцевого самоврядування району у питаннях
напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування,
територіальної організації влади, вирішення проблемних питань життєзабезпечення
району.Захід відбувся за участі
першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського, заступника
голови райдержадміністрації Людмили Бойко,керівниківструктурних
підрозділів райдержадміністрації,установ
та організацій району, представниківоб’єднаних
територіальних громад, керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність
на території району та представників громадськості.
П’ять років тому сотні сміливих дівчат та юнаків зібралися на Євромайдан – щоби висловити мирний протест проти дій режиму, який вкрав у них велику європейську мрію. Звіряче побиття молоді «беркутом» сколихнуло тоді всю країну. За лічені дні вже мільйони українців вийшли на площі й вулиці, щоб зірвати план з перетворення України на малоросійський закуток російської імперії, щоб продемонструвати свій проєвропейський вибір.
Та в листопаді тринадцятого ніхто навіть уявити собі не міг наскільки важкі випробування підготувала нам доля… І яку високу ціну випаде заплатити за такі цінності як свобода, гідність та незалежність.
Одразу після перемоги Революції Гідності найкращі і найсміливіші майданівці вирушили прямо на фронт. Перші добробати кров'ю, пролитою за Вітчизну, вписали себе у сторінки нашої військової історії.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Це свято було встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.
День Гідності та Свободи в Україні встановили на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній нашій історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Святий наш обов’язок у цей день – згадати всіх Героїв, які виборювали свободу України і віддали свої життя за краще майбутнє рідного народу.
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на facebook
Рекомендовані ресурси
Прийміть дитину у родину
Президентський вісник
Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.