Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Грудень 2019 (27)
Листопад 2019 (64)
Жовтень 2019 (52)
Вересень 2019 (55)
Серпень 2019 (56)
Липень 2019 (66)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Новини » Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії райдержадміністрації
Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії райдержадміністрації
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 29-11-2019, 15:07 | Переглядів: 54 | Коментарів: 0

Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії  райдержадміністрації29 листопада під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії  райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,  територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ та організацій.

Під час засідання  члени колегії розглянули питання: про стан виконання окремих делегованих  повноважень  органів виконавчої влади виконкомом Летичівської селищної ради; про стан погашення заборгова­ності та підвищення рівня заро­бітної плати в районні; про стан дотримання Закону України «Про охорону культурної спадщини» на території Летичівського району

Про стан виконання окремих делегованих повноважень  органів  виконавчої влади виконкомом Летичівської селищної  ради інформувала керівник апарату райдержадміністрації Олена Федоренко. Більш детально з інформацією можна ознайомитися тут.Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії  райдержадміністрації

Про стан погашення заборгова­ності та підвищення рівня заро­бітної плати в районі доповідала   начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Нагурна.

Питання оплати праці, підвищення рівня заробітної плати, легалізація «тіньової» зайнятості є актуальними і важливими для нашого району, так і для всієї держави. На сьогоднішній день у сфері виплати заробітної плати відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства. Серед них – заборгованість, зарплата в «конвертах», або її виплата у розмірі, що не відповідає мінімальному.

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога на території всієї України для підприємств усіх форм власності  господарювання.

Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Йосипа Антошевського відбулося засідання колегії  райдержадміністраціїВ нашому районі постійно проводиться робота щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, погашення заборгованості та підвищення її рівня працівникам підприємств, установ та організацій району.

Питання своєчасної виплати поточної та ліквідації заборгованої заробітної плати постійно розглядається на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Так, за січень-жовтень 2019 року проведено 10 засідань комісій, на яких заслухано звіти 9 керівників підприємств, організацій, установ та фізичних осіб підприємців. Як результат проведеної роботи заборгованість із заробітної плати по району в 2019 році становить 23,2 тис. грн., по області заборгованість із заробітної плати становить – 8,8 млн. грн. 

При розгляді питання заборгованості із заробітної плати значна увага приділяється рівню заробітної плати, дотриманню мінімальних гарантій в оплаті праці, гарантованих державою.

Станом на 01.11.2019 року було проведено 10 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких заслухано 48 керівників підприємств, організацій, установ та фізичних осіб підприємців.

Відповідно до проведеного аналізу середня заробітна плата працівників району за жовтень 2019 року склала 9462 грн., що на 542 грн.  більше попереднього місяця. Крім того середня заробітна плата за січень – вересень місяці становить - 8760  грн.. В області за аналогічний період 8646 грн., це на 114 грн. менше районного рівня. В рейтингу станом на 01.11.2019 року по рівню заробітної плати, район займає шосте місце серед районів в області. Водночас, найменш  оплачуваними в районі  залишаються працівники, охорони здоров’я та надання соціальних послуг, заробітна плата яких у жовтні поточного року становила 6051 грн., або 64 % середнього рівня по економіці району. Вище середнього рівня в жовтні 2019 року була заробітна плата працівників сільськогосподарських підприємств 13291 грн. яка  перевищила середньо районний показник в 0,7 раз.

Що стосується легалізації трудових відносин, то протягом січня-жовтня 2019 року в районі проведена робота, за результатами якої виявлено 13 порушень трудового законодавства,  виявлено 8 не зареєстрованих осіб.   З початку року зареєстровано 128 суб’єктів підприємницької діяльності, січні-жовтні 18 трудових договорів та 7 змін до колективних договорів з найманими працівниками у юридичної особи, надійшло за жовтень 65 повідомлень про прийняття на роботу.

Водночас хочу відмітити, що працівниками відділу праці управління при прийомі громадян проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо підвищення мінімальної заробітної плати. В районній газеті з початку року розміщено три  статті  та три статті на вебсайті Летичівської райдержадміністрації щодо  підвищення мінімальної заробітної плати, та дотримання законодавства про працю.

Проводиться постійний моніторинг щодо підвищення мінімальної  заробітної плати і розміру оплати праці працівників підприємств, установ, організацій району, які включені в основне коло звітних одиниць з питань статистики праці.

Начальниквідділу гуманітарного розвитку та охорони здоров’я райдержадміністрації Світлана Коржик проінформувала про стан дотримання Закону України «Про охорону культурної спадщини» на території  Летичівського району.

Культурна спадщина Летичівського району є невід’ємною частиною культурного надбання України, а відтак і світового культурного надбання. Відносини щодо її збереження регулюються Конституцією України, Законом України  «Про охорону культурної спадщини», іншими нормативно-правовими актами та міжнародно-правовими зобов’язаннями нашої держави перед світовою спільнотою.

Одним з основних завдань державної політики та органів місцевого самоврядування у сфері охорони культурної спадщини є здійснення комплексних заходів щодо обліку об’єктів культурної спадщини, які передбачають їх наукове вивчення, класифікацію, державну реєстрацію шляхом занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України на основі облікової документації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1760 «Про затвердження Порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України».

На території Меджибізької об’єднаної територіальної громади на обліку та під охороною держави  налічується 29 пам’яток історії (28 - місцевого, 1 - національного), 6 - архітектури та містобудування національного значення, 5 - археології місцевого значення. Усього 40 пам’яток культурної спадщини. Також на території Меджибізької об’єднаної територіальної громади нараховується 42 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. З них, за видами: 23 обєкти археології, 17 - архітектури та містобудування, 1 - історії, 1 - монументального мистецтва.

Усього в Летичівській ОТГ налічується 74 пам’ятки культурної спадщини. На обліку та під охороною держави  знаходиться 65 пам’яток історії, з них 64 місцевого та 1 національного значення, 2 памятки архітектури національного значення, 1 памятка археології національного значення та 2 памятки монументального мистецтва, з них 1 - національного значення та 1 - місцевого значення.

Щойно виявлених об’єктів культурної спадщини - 29. З них за видами:  9 обєктів  архітектури та містобудування, 1 монументального мистецтва, 10 обєктів археології та 9 історії.

Кожен об’єкт культурної спадщини, який внесений до переліку пам’яток, повинен мати облікову документацію (паспорт, облікову картку) і пройти певну процедуру юридичного оформлення, а саме укладання охоронних договорів, грошову оцінку, визначення балансоутримувача, виготовлення і встановлення на пам’ятках охоронних знаків державного зразка тощо. 

Між відділом  з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та Меджибізькою селищною радою укладено 59 охоронних договорів. Зокрема, укладено 28 охоронних договорів на пам’ятки та нововиявлені об’єкти археології, 28 - історії, 3 - архітектури та містобудування. 58 охоронних договорів укладено з Летичівською селищною радою, з них 1 договір на охорону памяткимонументального значення та 57 договорів на охорону пам’яток місцевого значення.

На сьогодні не всі пам’ятки культурної спадщини місцевого та національного значення  мають державні охоронні знаки.   Відновлення та встановлення охоронних дощок (знаків) нового зразка передбачено вимогами  Постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2004 №30/10 «Про затвердження Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам'ятках». Летичівською та Меджибізькою селищними радами проводиться робота щодо вирішення даного питання.

Переважна більшість об’єктів та пам'яток архітектури потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт через незадовільний  стан. Особливо це стосується пам’яток та об’єктів архітектури у смт. Меджибіж.

У Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж"  протягом 2016-2017 років  завершено перший етап реставрації палацу Сенявських. За ці два роки з обласного бюджету на проектувальні та реставраційні роботи у Меджибізькій фортеці виділили 7 793,5 тис. грн.

З державного  бюджету протягом 2018-2020 рр. на проект «Реставрація палацу XVI ст. (пам’ятка архітектури національного значення охор.№764/1) з пристосуванням під музей» планувалося використати  ще  66 245,8 тис. гривень.

На сьогоднішній день по даному проекту уже освоєно 74 353, 9 тис. грн з державного та обласного бюджетів, з них у 2018 році – 64 774,0 тис. грн., у 2019 – 3 325,7 тис. гривень.

На початку жовтня цього року у Меджибізькій фортеці розпочали реконструкцію головного в’їзду до фортеці. Наразі тут вже проводять протиаварійні роботи головної брами. Згодом планують взятися за реконструкцію мосту, що веде до фортеці. Зокрема, як повідомив директор державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець, відновити хочуть вигляд, який мав міст до початку ХІХ століття: здійснити доступ до брами через такий «підйомний» міст. Це буде імітація підйомної конструкції, але нагадуватиме ту, яка збереглася на давніх планах. Муровану основу до головного в’їзду до фортеці будуть зміцнювати. Також проведуть роботи з водовідведення.

Під мостом провели археологічні розкопки і виявили фундамент іншої - давньої конструкції.

Під реконструйованим мостом планують зробити прохід. Зазначають, що саме там будуть розміщені інформаційні стенди. Тут можна буде ознайомитися з історичними фактами, що стосуються фортеці, побачити світлини навіть не заходячи на її територію. Усі роботи з даного етапу реконструкції планують виконати вже цього року.

Нещодавно в центрі селища Меджибіж на території місцевого парку відпочинку утворилися провалля. Земля просіла і під висадженими декоративними деревами, і поблизу фонтану, збудованого півтора року тому для окраси парку. Пам’яткоохоронці відділу  з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв аналізують,  що грунт просів, оскільки територія багата на підземелля, однак перед тим, як вести тут будівельні роботи, не було проведено ані археологічного, ані геологічного нагляду.

Представниками Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» 03 жовтня 2019 року, у присутності головного спеціаліста відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Меджибізької селищної ради, проведено візуальний огляд пам’ятки історії національного значення - «Єврейський некрополь, де поховано засновника хасидизму Ісраеля Баал-Шем-Това», що знаходиться в смт Меджибіж Летичівського району Хмельницької області, про що складено Акт. На пам’ятці історії національного значення – «Єврейський некрополь, де поховано засновника хасидизму Ісраеля Баал-Шем-Това» проводяться самовільні роботи без відповідного дозволу Мінкультури та за відсутності науково-проектної документації.

Пам’ятка знаходиться у аварійному стані та потребує проведення реставраційних робіт. Тому, управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації в межах повноважень направило вимогу голові Меджибізької селищної ради надати пояснення щодо незаконних робіт на пам’ятці, проте офіційної відповіді до управління не надходило. Також Управління звернулось до Міністерства культури України з проханням негайно зупинити проведення несанкціонованих робіт на пам’ятці та згідно умов охоронного договору зобов’язати власника пам’ятки виготовити науково-проектну документацію на проведення реставрації та благоустрою території Некрополя.

Із метою належного забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання Меджибізької ОТГ, на базі Державного історико-культурного заповідника "Межибіж” традиційно відбуваються круглі столи та консультації з громадськістю .

Заклади освіти  та культури, громадські  організації,  громадяни сприяють  виконавчим комітетам  селищних рад  в роботі  з   охорони  культурної спадщини, з метою забезпечення їх збереження,  сприяють державі  у здійсненні  заходів з  охорони  об'єктів культурної  спадщини  і поширенні знань про них,  беруть участь у популяризації культурної спадщини серед населення,  сприяють її вивченню дітьми та молоддю, залучають громадян до її охорони. У 2016 році з ініціативою проведення щорічних круглих столів з даних питань виступили наукові співробітники ДІКЗ «Межибіж». Зокрема,  22 лютого 2018 року відбувся круглий стіл на тему "Збереження та використання пам’яток в контексті децентралізаційних процесів та Року культурної спадщини в Україні” у конференц-залі заповідника.

Збереження культурної спадщини є надзвичайно важливим елементом розвитку культури держави. Серед багатьох питань особливу увагу слід надати збереженню історичного ареалу та об’єктів культурної спадщини, що знаходяться в межах конкретної територіальної громади. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 селища Летичів та Меджибіж  внесено до Списку історичних населених місць України. На території селищ знаходиться багато пам'яток культурної спадщини національного та місцевого значення. Вони є надбанням українського народу, оскільки несуть собою велику цінність для розвитку історичної, етнічної, культурної самобутності держави. На органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» покладено обов’язок щодо їх охорони. Забезпечення належного догляду та збереження, державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини. Історичне населене місце — згідно з українським законодавством це місто, селище чи село, яке зберегло повністю або частково свій історичний ареал з об’єктами культурної спадщини і пов’язані з ними розпланування та форму забудови, типові для певних культур або періодів розвитку.

Саме ці населені пункти при розробці кожного свого генерального плану зобов’язані розробляти історико-архітектурний опорний план.

Меджибізька об'єднана територіальна громада фінансує за рахунок державної субвенції виготовлення цієї пам'яткоохоронної документації.  Обсяг фінансування становить  591.3 тис. гривень.  Розробка історико-архітектурного опорного плану смт Меджибіж дасть можливість в результаті якісно зберігати пам'ятки культурної спадщини (будуть розроблені та затверджені їх території, зони охорони та режими використання), дозволить включити пам'ятки національного значення до складу історико-культурного заповідника. Наступний крок – зрушити питання взяття на баланс, щоб їх реставрувати, можливо, врегулює з хасидами-паломниками питання використання пам'яток та земель історико-культурного призначення. Розроблення та затвердження  історико-архітектурного опорного плану дозволить виділяти та належно використовувати земельні ділянки в Меджибожі.

Відповідні напрацювання щодо розроблення історико-архітектурного опорного плану смт. Летичева здійснюються і Летичівською селищною радою протягом 2017-2019 років. За виконані роботи  приватному підприємству "АРТ ПОРТАЛ" перераховано 96, 9 тис. грн.

З метою забезпечення збереження та відновлення пам’яток історії, культури та архітектури Летичівської селищної ради рішенням шістдесят другої сесії сьомого скликання Летичівської селищної ради  №19 від 21.12.2018 затверджено Програму збереження і відновлення пам’яток історії, культури та архітектури Летичівської селищної ради.

У підсумку розгляду питань прийнято розпорядження голови райдержадміністрації та протокольні рішення. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...