Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Липень 2019 (31)
Червень 2019 (67)
Травень 2019 (71)
Квітень 2019 (47)
Березень 2019 (75)
Лютий 2019 (78)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Сектор містобудування, архітектури і будівництва » МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ- ВАЖЛИВІСТЬ, НЕОБХІДНІСТЬ, ПОТРЕБА!
МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ- ВАЖЛИВІСТЬ, НЕОБХІДНІСТЬ, ПОТРЕБА!
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 9-01-2014, 14:43 | Переглядів: 1055 | Коментарів: 0

Питання розроблення та оновлення містобудівної документації населених пунктів стало гостро підніматись останніх кілька років. Адже містобудівна документація потребує оновлення.

Генеральні плани населених пунктів давно не відповідають вимогам сьогодення-створенні у 70-х роках минулого століття, вони уже не відповідають вимогам покладених на них функцій.

         Можливо б і питання оновлення містобудівної документації залишилося б темою для обговорення, якби не нове в нашому законодавстві.

З 1 січня 2013 року набрали чинності ч.3 та 4 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Набуття чинності цих норм свідчить про те, що у випадку відсутності генерального плану, плану зонування або детального плану передача земельних ділянок у власність із земель державної чи комунальної власності в користування фізичним чи юридичним особам для містобудівних потреб забороняється. Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки.

Тому і з початку поточного року жодна сільська та селищна рада не мала права надавати земельну ділянку - за відсутності містобудівної документації.

Оскільки плани зонування та детальні плани населених пунктів відсутні в більшості населених пунктів України та оформлення земельних ділянок призупинено майже на 9 місяців- то уряд вирішив  внести зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  а саме 19 вересня 2013 року встановили, що дія частин третьої та четвертої статті 24 цього закону до 1 січня 2015 року не поширюється на території, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій. Тобто, відтермінували дію Закону на період до 1 січня 2015 року щоб за цей період можна було виготовити плани зонування, детальні плани та генеральні плани. Тобто на все залишається лиш 1 рік.

Загальна ситуація по нашому районі по забезпеченню містобудівною документацією така:

Схема планування Летичівського району була розроблена у 1970 році. На даний час вона знищена. Тобто відсутня.

В поточному році укладено договір Летичівською районною радою та ДП «Поділлягеодезкартографія» м.Вінниця на розроблення топографо-геодезичної зйомки району -підоснови для схеми планування району; договір від 30.08.2013 року на суму 97,389 тис.грн. Роботи виконані і усі матеріали вже передані замовнику.

Наступним кроком має бути виготовлення самої схеми планування району. Велися переговори з ДП «Дніпромісто» м.Київ, надано їм вихідні дані для виготовлення схеми планування району. Підприємство визначилось з вартістю, яка складає близько 250,6  тис.грн. При фінансовому сприянні районної ради можливо на 2014 рік виділення відповідних коштів.

         В районі з 57 населених пунктів забезпечено генеральними планами  41, (72%). Відсутні в с.Майдан, Нова Гута, Марківці, Михунки, Анютино, Свічна, Подільське, Ревуха, Лозни, Майдан-Сахнянський, Малаківщина, Розсохувата, Російська Буда, Лісоберезівка, Москалівка, Новомиколаївка. Генеральні плани розроблялись в 70-х роках, лиш 3 населених пункти розробляли у 90-х роках.

На виконання пункту 3.1. протоколу селекторної наради Мінрегіону України від 14 березня 2013 року №2 щодо актуалізації наявної містобудівної документації в срок до 01.05.2013 року рішеннями сесій сільських та селищних рад було актуалізовано старі генеральні плани. Звичайно це не вирішує проблему, але дане рішення допомагає використовувати існуючі генеральні плани на даний час (до їх оновлення),  хоча вони не відповідають реальності. І тому, я вважаю що необхідно задуматись головам сільських рад -де взагалі відсутні генеральні плани, що вони не зможуть надавати земельні ділянки, і до чого це приведе. Жодна ділянка не може бути відведена ані під приватну садибу, будівництва житла, школи чи будь-якого підприємства.

Але це стосується взагалі усіх -тому що, необхідно оновлювати усі генеральні плани які є, або вносити у них зміни.

Генеральний план - описує як поточний стан розвитку міста (селища, села), так і план на найближчі 15-20 років.

 Генеральні плани затверджуються органами місцевого самоврядування, а розробляються спеціальними організаціями —проектними інститутами.

Розробку генеральних планів держава «великодушно» повісила на шию місцевих бюджетів, тобто на вас сільські та селищні голови., або інші джерела не заборонені законом.

Загальна суть така, що з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» кожна громада рівня села, міста, селища та району зобов'язана мати свій генеральний план.  Не заперечуючи потрібність оновлення та розробки нових архітектурно-планувальних документів, вважаю за потрібне підкреслити, що ті сільські ради які не виготовили генплани або не оновили старі, позбавлені будь яких інвестиційних можливостей.

На перший погляд, сказане вище звучить занадто офіційно. Однак давайте подивимося, яка саме інформація міститься в генеральному плані, і яку важливість вона несе для кожної людини та її сім'ї.

Екологія та безпека. В сучасних українських містах постійно зменшується кількість рекреаційних зон - парки та сквери забудовуються висотками, вирубуються зелені насадження, зони відпочинку заміняються промисловими чи торговими зони. Неузгоджене з громадянами, а іноді відверто незаконне будівництво призводить до зникнення прибудинкових дитячих і спортивних майданчиків, порушення будівельних і санітарних норм. Так, забудовуються пожежні в'їзди всередину кварталів або під'їзди для пожежних машин до висотних будинків, знищуються зливові стоки для дощових вод, транспортні й торгові об'єкти розташовуються в безпосередній близькості до житлових будинків.

         Багатьох з описаних порушень можна було б уникнути, якби місцева влада дотримувалась положень генеральних планів населених пунктів, а громадяни знали про їх зміст і також стежили за їх виконанням. Адже розташування житлових, рекреаційних, промислових, транспортних зон, їх межі відображаються в генплані. Ознайомившись із генпланом, ви зможете дізнатися, чи не планується будівництво нової магістралі або торгового комплексу на території парку поруч із вашим будинком.

         Слід пам'ятати, що всупереч волі громади міська влада не повинна ухвалювати рішення про знищення рекреаційних зон чи щодо інших питань. Такі зміни повинні заздалегідь бути відображені в генплані та погоджені з мешканцями прилеглих територій.

         Також громадянин має право знати, чи не знаходиться його житло в районі радіаційного, хімічного або шумового забруднення.

Вартість житла та зручність проживання. Це питання також має безпосереднє відношення до генерального плану населеного пункту. Серед безлічі факторів, що впливають на ціну нерухомості, слід виділити розвиненість соціальної інфраструктури, екологічний стан району. Звісно, розцінки на житло в тихому спальному районі будуть відрізнятися від жвавих центральних кварталів. Наявність поруч лікарень, дитячих садків, шкіл, зелених зон також грає істотну роль у формуванні ціни.

         Для того щоб швидко зорієнтуватися, де краще придбати нову квартиру або будинок, варто познайомитися з генпланом міста. Там ви зможете ознайомитися з інфраструктурою цікавого для вас району, а також із планами будівельних робіт на найближчі 15-20 років. Може бути, через 10 років поруч із вашим житлом з'явиться аеропорт або вокзал, або ж, навпаки, прямо перед вікнами виростуть багатоповерхові офісні будівлі.

         Список причин, через які генеральні плани важливі для громадян, можна продовжувати й далі. Рано чи пізно кожній людині доводиться вибирати місце проживання, купувати чи орендувати на  тривалий час житло. Саме тому відкритість і доступність генеральних планів важлива.

Отже, генеральні плани – це документи, які містять життєво важливу інформацію про населений пункт, оскільки є основним видом мiстобудiвної документації з планування території населеного пункту, призначеним для обґрунтування (розроблення та реалізації) довгострокової політики органу місцевого самоврядування в питаннях використання i забудови території. По своїй суті генеральний план міста, селища є основним планувальним документом, який встановлює в інтересах населення та з урахуванням державних завдань напрямки й межі територіального розвитку населеного пункту, функціональне призначення та будівельне зонування території, містить принципові рішення щодо розміщення об’єктів загальноміського або загальноселищного значення, організації вулично-дорожньої мережі й дорожнього руху, інженерного обладнання, інженерної підготовки й благоустрою, захисту території від небезпечних природних i техногенних процесів, охорони природи та історико-культурної спадщини, черговості освоєння території. І тому оновлення містобудівної документації є важливим.

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...