Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Листопад 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Опитування

Яка інформація цікавить вас найбільше :
Допомоги, виплати, субсидія
Оздоровлення
Робота
Спорт
Програми для громадських організацій
Дозвілля
Підприємницька діяльність
Культура
Житло
Освіта
Політика
Державна служба

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Новини » Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації
Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації
Додав: info | 23-02-2018, 15:54 | Переглядів: 273 | Коментарів: 0

    Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації     23 лютого під головуванням голови районної державної адміністрації Ірини Матлаєвої відбулося засідання колегії райдержадміністрації.

            На розгляд колегії було винесено наступні питання: про результати моніторингу якості освіти в навчальних закладах Летичівського району,про впровадження реформи системи охорони здоров’я в районі, про стан виконання окремих делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Меджибізької селищної ради та про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Летичівського району за 2017 рік та основні завдання на 2018 рік.

            Про результати моніторингу якості освіти в навчальних закладах Летичівського району доповідала начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури райдержадміністрації Світлана Коржик.

         Зокрема, Світлана Анатоліївна зазначила, що у рамках даного моніторингу було здійснено аналіз та порівняння результатів річного оцінювання та результатів ДПА у формі ЗНО з української мови, історії України та математики.

Аналізуючи об’єктивність оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл з української мови можна констатувати необ’єктивність оцінювання в закладах кожного району, міста, ОТГ. При цьому найбільші відхилення спостерігаються в деяких районах та ОТГ, у тому числі у  Летичівській ОТГ.Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації

У Летичівській ОТГ педагоги навчальних закладів оцінюють навчальні досягнення учнів вище, ніж ті які учні показують за результатами ДПА у формі ЗНО: з високого на достатній рівень міграція учнів склала 45% (9 учнів). З достатнього на середній рівень міграція склала 37% (20 учнів). З середнього на початковий рівень мігрувало 9,7% (3 учні). Також спостерігається тенденція до заниження річної оцінки. З початкового на середній рівень міграція склала 40% (2 учені), з середнього на достатній 19,4% (6 учнів), з достатнього на високий 9,3% (5 учнів).

Аналізуючи об’єктивність оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл з історії України,також, прослідковується необ’єктивність оцінювання в закладах кожного району, міста, ОТГ. При цьому найбільші відхилення спостерігаються в деяких ОТГ, зокрема у  Меджибізькій ОТГ.

У Меджибізькій ОТГ з 4 учнів, які за річним оцінюванням мали результати високого рівня жодний не підтвердив за результатами ДПА: з високого на достатній рівень перейшло 50% (2 учні), при тому що 50% (2 учні) з високо рівня мігрували на середній. З достатнього на середній міграція склала 83,3% (10 учнів).

Аналізуючи об’єктивність оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл з математики,також спостерігається необ’єктивність оцінювання в закладах кожного району, міста, ОТГ.

Отже можна зробити висновок, що в основній більшості шкіл районів, міст, ОТГ, за результатами річного оцінювання, прослідковується значне як заниження так і завищення оцінок учнів 11-х класів. В деяких випадках річна оцінка не лише не відповідає тому рівню на який учні склали ДПА, але і мігрує на один чи на два рівні.

У рамках даного моніторингу було здійснено порівняння результатів річного оцінювання та ДПА у розрізі шкіл залежно від їх ступеню наповнюваності. Було проаналізовано три основні типи шкіл – це міські/районі школи, сільські школи з повними класами (5 і більше учнів) та сільські школи, де відбувається навчання за індивідуальною формою (менше 5 учнів).

Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністраціїПорівняння результатів річного оцінювання в 10-му та 11-му класах виявило позитивну динаміку в 21% адміністративно-територіальних одиниць, відсутність динаміки – в 10%. Позитивну динаміку демонструють об’єднані територіальні громади:  Летичівська, Меджибізька..

Траєкторія результатів освітніх досягнень учнів з математики виглядає таким чином:

Порівняння результатів річного оцінювання в 10-му та 11-му класах виявляє позитивну динаміку в усіх обласних ліцеях та 35% адміністративно-територіальних одиниць. Позитивну динаміку демонструє  Летичівська ОТГ.

У процесі самоаналізу на місцях було визначено можливі причини низької якості навчальних досягнень учнів 11-х класів та шляхи щодо її підвищення.

Можливі причини низької якості навчальних досягнень учнів:

недотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з базових навчальних дисциплін (Летичівська ОТГ, Меджибізька ОТГ);

 наявність прогалин у фактичних знаннях і спеціальних для даного предмета вміннях, що не дають змоги охарактеризувати істотні елементи досліджуваних понять, законів, теорій, а також здійснити необхідні практичні дії (Меджибізька ОТГ);

 втрата загальної мотивації у учнів щодо необхідності мати глибокі знання; недостатня підготовка учнів до уроків (Летичівська ОТГ, Меджибізька ОТГ).Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації

 недостатній психолого-педагогічний супровід учнів-випускників для участі у ДПА (ЗНО) з метою уникнення надмірних хвилювань та стресових ситуацій (Меджибізька ОТГ).

 низький рівень контролю дітей зі сторони батьків ( Летичівська ОТГ).

Лише заклади, де є конкурентне середовище для навчання здатні забезпечити високу якість освітнього процесу та його результатів. Таке конкурентне середовище спонукає і педагога до самовдосконалення та професійного зростання.

Про впровадження реформи системи охорони здоров’я в районі доповідала заступник голови райдержадміністрації Людмила Бойко, співдоповідачами були головний лікар Летичівського     ЦПМСД Наталія Кухарук та головний лікар          

Меджибізького ЦПМСД Лілія Боднарчук.

Медична реформа розпочалася у 2018 році, так  званий ІІ – й етап впровадження реформи. На цьому етапі буде введено в дію державний гарантований пакет медичної допомоги на всіх рівнях. У галузі фінансування медицини здійснюватиметься поступовий перехід на договірні відносини між медичними закладами або лікарями- та Національної службою здоровя України. Цей процес має завершитися до 2020 року.

Основна мета реформи– забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був пацієнт.

Основні зміни, що передбачені реформою:

Впровадження державного гарантованого пакета медичної допомоги

Держава бере на себе чіткі зобов’язання щодо фінансування медичних послуг. Бюджет починають розподіляти за медичними послугами, необхідними пацієнтам, на рівних для всіх громадян умовах. Державний гарантований пакет медичної допомоги (програма медичних гарантій) включатиме доволі широкий спектр амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також лікарських засобів. Вартість відповідних послуг буде повністю «покрита» через систему державного солідарного медичного страхування.

Згідно із законом, ухваленим Верховною Радою, існуватиме перелік медичних послуг, що їх повністю оплачуватиме держава. Конкретний список щороку складатиме Уряд і затверджуватиме Верховна Рада, виходячи з потреб населення в медичному обслуговуванні, пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я та обсягу доступних коштів у Державному бюджеті.

Відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністраціїСамостійно пацієнтам доведеться сплачувати за такі послуги, як неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетичну медицину (червоний список послуг).

 Єдиний національний закупник медичних послуг

Буде створено Національну службу здоров’я України (НСЗУ) – центральний орган виконавчої влади, який в інтересах пацієнта оплачуватиме надані медичні послуги (коштом Державного бюджету в межах програми медичних гарантій). Тобто послугу отримуватиме пацієнт, а платитиме медичному закладу за неї держава.

Запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом»

Держава більше не виділятиме грошей згідно з кошторисом на утримання того чи іншого закладу охорони здоров’я, державного чи комунального. Натомість медичні заклади мають перетворитися на автономні суб’єкти господарської діяльності, що отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану ними пацієнтам медичну допомогу.

Окрім того, на перехідний період, протягом 2018–2019 років, паралельно існуватиме також можливість фінансування первинної медичної ланки через механізм медичної субвенції. До 2020 року всі заклади усіх рівнів надання медичної допомоги мають перейти на нову систему фінансування шляхом укладання договорів із НСЗУ.

Запровадження системи e-Health

Застаріла паперова звітність піде в небуття. Всю медичну документацію буде переведено в електронний вигляд. Це розвантажить лікарів, дозволить їм більш якісно та оперативно надавати медичні послуги пацієнтам та унеможливить ситуацію втрати медичних даних пацієнтів. Також це дозволить збирати дані щодо необхідних послуг в окремих районах, більш точно розраховувати тарифи та контролювати якість медичної допомоги.

 Програма «Доступні ліки»

У квітні 2017 року Уряд запустив програму «Доступні ліки». Пацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати препарати безкоштовно або з незначною доплатою. Для цього потрібно звернутися до лікаря за рецептом, а потім отримати препарати в аптеці, що долучилася до програми.

2017 року Уряд виділив на програму «Доступні ліки»:

2017 році виділено 548,3тис. грн. освоїли – 533,8 тис. грн..

У 2018 році – 318,2 тис. грн..

              В основному реалізація ліків по Урядовій програмі  по рецептах лікарів КУ «ЦПМСД Меджибізької селищної ОТГ» в 2017 р. здійснювалась через аптечний пункт ФОП Кіндрат Р.В.  

                В 2018 році на установу виділено 56,2 тис. грн. для виконання програми доступні ліки. В цьому році було заключено договір про відшкодування витрат по Урядовій програмі тільки з ФОП Кіндрат Р.В., який повністю відповідає вимогам по розташуванню аптечного пункту та спроможності реалізації даної кількості ліків.

Однією з важливих складових медичної реформи є оптимізація процесу закупівлі ліків.

Концепція реформування механізмів закупівель лікарських засобів та медичних виробів передбачає створення національної централізованої організації, яка здійснюватиме закупівлі у сфері охорони здоров’я.

Летичівський центр ПМСД створено 1 квітня 2013 року, заклад має ліцензії на медичну практику і обіг наркотичних засобів. В серпні 2016 року заклад отримав І акредитаційну категорію.

До складу центру входять 1 міська та 3 сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Летичівська, Голенищівська, Грушковецька, Новокостянтинівська та 25 – фельдшерських пунктів, 2 МПТБ.

Станом на 2017 рік працюють 14 лікарів – з них 8 сімейних та 2 лікаря – інтерна.

Населення становить 19976 чол.,  з них міського – 10446 чол.,  сільського – 9530чол.

Лікарі проводять прийом людей згідно територіального принципу. Працюють виїзні бригади до складу яких входити лікар загальної практики сімейної медицини та сімейна медична сестра ЗПСМ. (кількість виїздів лікарів ЦПМСД на ФП і АЗПСМ – 196 виїздів, оглянуто – 4124 сільських жителів) Щорічно проводиться огляд лікарями ЗПСМ та вузькими спеціалістами учасників бойових дій, також працюють пересувні флюорографи (обстежено флюорографічно – 994 особи.), Організовано роботу громадської організації «Ваш Зір», проведено 28 виїздів по селах громади. Обстежено 588 сільських жителів. Безкоштовно надавалися наступні послуги:  огляд, консультація лікаря – офтальмолога, перевірка гостроти зору, вимірювання внутрішньо-очного тиску, забезпечення окулярами.

За 2017р. кількість відвідувань до лікарів становить - 76737 чол. Кількість відвідувань лікарями хворих удома - 7432 чол. Проведено ЕКГ досліджень – 6355. Кількість осіб, які закінчили лікування у фізіотерапевтичному кабінеті – 791, відпущено процедур – 8621, проводиться визначення рівня цукру в крові.

У квітні розпочинається національна компанія підписання декларацій з лікарями первинної медичної допомоги. Закуплено 9 ноутбуків, 1 системний блок  у подальшому планується закупівля принтерів та 100 % укомплектація ноутбуками.

Про стан виконання окремих делегованих повноважень органів виконавчої влади виконкомом Меджибізької селищної ради інформувала присутніх керівник апарату райдержадміністрації Олена Федоренко.

         Інформацію по даному питанні можна побачити тут

 

Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Летичівського району за  2017рік та основні завдання на 2018 рік інформація знаходитьсяза посиланням

 

За результатами роботи колегії було прийнято розпорядження та протокольні рішення голови районної державної адміністрації.

 

 

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Президент України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...