Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Липень 2019 (31)
Червень 2019 (67)
Травень 2019 (71)
Квітень 2019 (47)
Березень 2019 (75)
Лютий 2019 (78)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Від.ведення держ.реєстру виборців » Центральній виборчій комісії 20 років. Перспективи виборчої реформи.
Центральній виборчій комісії 20 років. Перспективи виборчої реформи.
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 7-12-2017, 17:18 | Переглядів: 386 | Коментарів: 0

Центральній виборчій комісії 20 років. Перспективи виборчої реформи.13 листопада 2017 року виповнилося 20 років з дня створення Центральної виборчої комісії.

У 1998 році Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про Центральну виборчу комісію", яким визначався її правовий статус, основні принципи діяльності та повноваження.

Центральна виборча комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Вона також здійснює контроль за діяльністю, консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів і комісій з місцевих референдумів. 

З липня 2013 року до сьогодні Головою Центральної виборчої комісії є Михайло Охендовський. У різні роки Центральну виборчу комісію очолювали Михайло Рябець, Сергій Ківалов, Ярослав Давидович, Володимир Шаповал. 

Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень покладається на Секретаріат Комісії, який виконує організаційну, юридичну, експертну, аналітичну, інформаційно-довідкову, матеріально-технічну роботу спрямовану на забезпечення здійснення Комісією та її членами повноважень, передбачених законодавством України.

Важливі завдання покладено на Службу розпорядника Державного реєстру виборців, створення якої ЦВК розпочала у травні 2007 року. Згодом, на виконання Закону України "Про Державний реєстр виборців", фахівцями цієї Служби і Секретаріату Комісії розроблено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему "Державний реєстр виборців", яку було впроваджено у 2009 році.

Чим ближче до виборів, тим частіше можна почути про необхідність запровадження виборчої реформи. Восени цього року Верховною Радою України прийнятий у першому читанні виборчий кодекс. Його автори провели величезну роботу щодо викладення в одному документі всіх виборчих законів, що дало змогу побачити, які виборчі процедури та етапи виборчого процесу можуть бути оптимізовані і модернізовані з технологічної точки зору.   Зупинимось на технічній революції у виборчому процесі. Аналізуючи публікації на веб-сайті Центральної виборчої комісії, на сторінках установи  та її працівників у соціальній мережі Фейсбук, зважаючи на досвід країн світу, законодавець буде намагатися з допомогою ІТ-технологій осучаснити основні положення кодексу, що стане дійсно виборчою реформою.

Так, пропонується забезпечити можливість кожному суб’єкту виборчого процесу подавати визначені виборчими законами документи не тільки традиційним шляхом (у паперовому вигляді), а й дистанційно, в електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет та електронного цифрового підпису. 

Отримання результатів виборів незабаром буде можливим в режимі реального часу з публікацією у форматі відкритих даних всіх без винятку відомостей протоколів виборчих комісій.

Пропонується на всіх рівнях виборчих комісій запроваджувати засоби автоматизації виборчих процедур. Цим буде забезпечено унеможливлення функціонування так званих «технічних» політичних партій, реальною метою яких є участь у жеребкуванні з метою отримання квот на посади у виборчих комісіях.

Відбудеться зміна процедури формування виборчих комісій, відмова від жеребкування подань і запроваджено пропорційне формування складу комісій за автоматизованим розподілом.

Час вимагає впровадження електронного документообігу на рівні всіх виборчих комісій, формування протоколів про підрахунок голосів виборів, протоколів про підсумки голосування, протоколів про результати виборів в електронному вигляді з накладанням електронних цифрових підписів членів виборчих комісій.

Свою роль повинні відіграти органи ведення Державного реєстру виборців, на базі яких потрібно було б створити постійно діючі виборчі бюро (секретаріати) територіальних виборчих комісій, використавши їх для навчання членів виборчих комісій, передачі результатів виборів на дільницях до ЦВК.

Необхідно законодавчо запровадити ведення реєстру осіб, які пройшли навчання з виборчої теми і мають відповідний сертифікат, проведення відповідних навчань компетентними навчальними центрами.

Новим виборчим кодексом  потрібно ввести заявний принцип голосування для виборців, які проживають або перебувають за кордоном, можливість дистанційного голосування для виборців, які не здатні пересуватися самостійно, можливість дистанційного спілкування виборця з органами Державного реєстру виборців за допомогою мережі Інтернет, формування списків виборців в електронному вигляді, голосування виборця на будь якій виборчій дільниці, яку він обрав для голосування.

Окрім того, на часі оприлюднення в режимі он-лайн обігу коштів на розрахункових рахунках банків політичних партій у форматі відкритих даних з використанням технології блокчейн, заборона готівкового обігу коштів політичними партіями та громадськими організаціями. 

Нещодавно в Центральній виборчій комісії  відбулася презентація китайських технологій електронного голосування. З точки зору презентованих технологій звертає на себе увагу як зрілість, промисловий рівень кожного конкретного пристрою, так і комплексність рішення а саме:

- зняття біометрії (відбитки пальців), а також повна підготовка даних до випуску ID-картки за допомогою спеціалізованого планшету;

- виробництво та персоналізація ID-карток: пристрої промислових масштабів;

- кіоски самообслуговування, за допомогою яких можна зробити заяву, зняти біометрію та отримати ID-картку повністю самостійно;

- використання ID-карток для ідентифікації на виборах, електронні списки виборців;

- високотехнологічні скриньки для голосування, пов’язані в загальну IT-систему електронних виборів. 

Ми повинні бути за такий революційний розвиток: одразу впроваджувати Інтернет-голосування.
         Противники цієї ідеї і просто скептики можуть назвати дуже багато (і однозначно слушних!) заперечень.  Але ж сьогодні ми так чи інакше віддаємо все більше своєї особистої інформації в світ цифрових технологій. Заради власного комфорту ми готові жити з нецифровою альтернативою.

І у випадку з Інтернет - голосуванням і політикам, і лідерам думок, і всьому суспільству необхідно не шукати обґрунтувань, чому такий сценарій «не на часі», а використовувати кожну можливість для того, щоб це стало реальністю.

І тоді, вочевидь, можливий ефект, коли нова якість виборчих технологій зламає напрацьовані за два з половиною десятиліття схеми фальсифікацій «паперових» виборів. Що, в свою чергу, дозволить розірвати замкнене коло кругової поруки української політики.

Китайська компанія  презентувала свої технологічні розробки які мають спростити процес голосування і встановлення результатів виборів.

Принцип роботи точно такий як і у американського аналога. Виборець проходить перевірку у списку, потім підходить до презентованої машини і за допомогою тачскріну робить свій вибір. Після підтвердження вибору машина друкує паперовий чек для перевірки точності її роботи. Якщо все гаразд то чек (бюлетень) падає в урну під машиною. Після того як всі проголосували, результати доступні відразу на екрані машини. Також друкується фінальний протокол (у вигляді чеку) і є можливість зберегти результати на флешку.

Ця презентація знову підняла ключове питання:

- чи рухатись Україні в напрямку використання систем, що дозволяють впровадити певні електронні технології на самих виборчих ділянках (як ті, що були презентовані)? І потрібно сказати, що це дуже дорогі рішення, якщо брати в масштабах всієї України;

- чи одразу переходити до електронного Інтернет - голосування, як, наприклад, в Естонії. 

Відділ ведення Державного Реєстру виборців Летичівської райдержадміністрації є частинкою цього великого процесу. Він щоденно працює над удосконаленням Реєстру виборців, підтриманням в актуальному стані списку виборців нашого району. Просимо - звертайтесь. Знаходимося: смт Летичів, вул.Героїв Крут, 2/1, каб.105А.Тел.:2-05-37, 2-00-88.      

      

Начальник відділу                                                                       Б.І.Нагорний

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...