Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Рекомендуємо переглянути

Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога

Календар новин

«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Нас знайти


Переглянути Летичівська районна державна адміністрація на карті більшого розміру

Карта Летичівського району

karta rayonu

Опитування

Яка інформація цікавить вас найбільше :
Допомоги, виплати, субсидія
Оздоровлення
Робота
Спорт
Програми для громадських організацій
Дозвілля
Підприємницька діяльність
Культура
Житло
Освіта
Політика
Державна служба

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Новини » Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій
Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій
Додав: info | 20-10-2017, 16:27 | Переглядів: 69 | Коментарів: 0

         Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій19  жовтня із здобутками та перспективами розвитку Летичівської та Меджибізької об’єднаних територіальних громад мали змогу ознайомитися представники  інших ОТГ Хмельницької області та місцевих засобів масової інформації під час організованого обласною радою та відокремленим підрозділом «Центр розвитку місцевого самоврядування» прес-туру «Кращі практики місцевого самоврядування». У цьому заході взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, голова районної ради Микола Крутоуз, директор  ВПУ ЦРМС Сергій Яцковський,голова Летичівської селищної ради ОТГ Ігор Тисячний та голова Меджибізької селищної ради Михайло Демків. Перед початком ознайомлення із здобутками місцевих ОТГ всі присутні вшанували память загиблих учасників АТО покладанням квітів до Меморіального комплексу.

         Протягом двох років в державі триває процес децентралізації. На Хмельниччині успішно функціонують 26 об’єднаних територіальних громад. У тринадцяти ОТГ відбудуться перші місцеві вибори ще у цьому році – у семи громадах 29 жовтня, а 24 грудня ще у шести.Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій

           Як результат, діючі громади отримали прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України та мають нові фінансові можливості для розвитку своїх територій.
         Діяльність Летичівської селищної ОТГ, до якої увійшло 45 населених пцнктів, презентував її голова Ігор Тисячний. За його словами, майже у двадцятитисячній громаді протягом двох років завдяки потужній фінансовій підтримці з боку держави поліпшується інфраструктура населених пунктів.

         Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територійМережа навчальних закладів  Летичівської селищної ОТГ складає 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, три ЗОШ І-ІІ ступеня, 14 дошкільних навчальних закладів, один позашкільний навчальний заклад та дитячо-юнацька спортивна школа, у якій займаються майже 250 дітей різного віку.  Наразі в школах навчається більше 2 тисяч учнів, у ДНЗ – 1249 дітей. Функціонує 54 заклади культури, 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Для учнів організовано безкоштовне підвезення 17 шкільними автобусами.  У порівнянні з минулим роком, суттєво збільшились видатки на харчування в навчальних закладах.

        Надання медичних послуг, як зазначила головний лікар Летичівської ПМСД, депутат обласної ради Наталія Кухарук, у громаді здійснюють 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 25 ФАПів.

       Учасники прес-туру ознайомилися з інфраструктурою Суслівського старостинського округу – відвідали ясла-садок «Ромашка» та загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, також побували у Летичівському дошкільному навчальному закладі «Веселка», який розпочав свою роботу рік тому, та в Летичівському НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей», який є опорним.

       Створена опорна школа у рамках проекту з децентралізації освіти та оптимізації мережі шкіл у минулому році, де наразі навчається 942 учні.  Проектна потужність закладу – 1100 учнів.       За кошти громади у школі проведено   значну  роботу   зі  зміцнення матеріально-технічної  бази:  крім поточного ремонту шкільних приміщень, коридорів та спортзалу здійснено ремонт харчоблоку, зокрема проведено  реконструкцію кухні та  частково замінено кухонне обладнання, збільшено площу їдальні на 60 місць. Встановлена лінія швидкого харчування дає змогу забезпечити гарячим харчуванням близько  650 учнів.Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій

       Завдяки отриманим від держави  фінансовим можливостям продовжується забезпечення сучасного інформаційно-комунікаційного оснащення освітнього процесу в усіх восьми загальноосвітніх закладів Летичівської ОТГ. У наявності – 20 навчально-комп’ютерних комплексів, в них 198 персональних комп’ютерів та 15 ноутбуків. У Летичівському НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» та Летичівському НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» придбані інтерактивні дошки, ноутбуки, 21 комп`ютер. У закладах наявне програмне забезпечення та електронні підручники.

        За кошти місцевого бюджету установи  культури та мистецтва за 2016 рік профінансовано  в сумі   5208,8 тис. грн, за 9 місяців  цього року – на суму 4775,4 тис. гривень. За рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ проведені капітальні ремонти приміщень закладів культури, придбано оргтехніку, закуплено мистецького інвентарю та поповнено бібліотечні фонди бібліотек.

        Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територійПротягом 2016 року здійснено поточні ремонти доріг комунальної власності на суму 2289,7 тис. грн, ремонт доріг загального користування – 670 тис. грн, на експлуатаційне утримання доріг комунальної власності виділено 22,1 тис. грн, доріг загального користування – 100 тис. грн, на капітальний ремонт доріг та будівництво тротуарів використано субвенцію на розвиток інфраструктури на суму 3838,7 тис. гривень.

       У 2017 році здійснено поточні ремонти доріг комунальної власності на суму 415,6 тис. грн, окрім того профінансовано видатки в сумі   596 тис. грн на проведення поточного ремонту доріг загального користування місцевого значення.

Під час ознайомлення з діяльністю Меджибізької об’єднаної територіальної громади учасники прес-туру побували у оновленій у 2016 році дитячо-юнацькій спортивній школі села Голосків, де місцеві діти займаються волейболом та займають призові місця на всеукраїнському рівні. У закладі проводяться змагання, де беруть участь команди з різних областей держави. Завдяки фінансовим можливостям громади у спортивній школі проведено капітальний ремонт приміщень та даху, а також створено гуртожиток на 40 місць для учасників змагань.Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій

        До Меджибізької об’єднаної територіальної громади увійшло 15 населених пунктів, де проживає майже 9 тисяч населення.

       За словами селищного голови Михайла Демківа на території громади здійснюють діяльність 174  фізичних осіб-підприємців,  функціонує 65 магазинів, 10 ресторанів та кафе, 4 автозаправочних станції, 2 аптеки та 7 закладів побутового обслуговування

        Об’єктами комунальної власності є комунальне підприємство «Добробут»,  11 закладів охорони здоров’я – 8 фельдшерсько-акушерських пунктів, 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, терапевтичне відділення лікарні, Центр первинної медико-санітарної допомоги, 14 закладів освіти, з яких 5 загальноосвітніх шкільних навчальних закладів І-ІІІ ступеня, 3 загальноосвітніх шкільних навчальних заклади І-ІІ ступеня,  6 дошкільних навчальних закладів, 23 заклади культури (10 бібліотек, 6 будинків культури, 6 сільських клубів,  1 дитяча музична школа) та ДЮСШ та будинок дитячої та юнацької творчості.

          Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територійНа території громади є об’єкти культури та відпочинку – Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Головчинецький Свято-Преображенський жіночий монастир, Єврейський некрополь, Головчинецький кар’єр, дитячо-юнацький оздоровчий комплекс «Чайка», комплекс відпочинку «Радуга», комплекс відпочинку «Ягода-Малинка», функціонує 10 закладів громадського харчування.

          За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади, які надійшли до селищного бюджету у 2016 році в сумі 8292,9 тис. грн реалізовано ряд проектів. Зокрема, було придбано спеціалізовану техніку житлово-комунального підприємства КП «Добробут», здійснено капітальний ремонт доріг, реконструйовано водопроводи, придбано шкільний автобус.Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій

Протягом 2016 року  за рахунок селищного бюджету утримувалися 6 дошкільних закладів, 8 загальноосвітніх шкіл, 1 заклад позашкільної освіти, ЦПМСД, територіальний центр соціального обслуговування, дитячо-юнацька спортивна школа, 11 бібліотек, 12 клубних закладів та школа естетичного виховання дітей.

       Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородній під час спілкування з учасниками прес-туру зазначив, що разом з потужними ресурсами, повноваженнями і можливостями об’єднані територіальні громади отримали величезну відповідальність як раціонально скеровувати ці ресурси.

«Виконуючи  державну політику, керівництво громад зобов’язане використати усі шанси для освоєння коштів на розвиток інфраструктури територій, одночасно й спромогтися  заробляти кошти самостійно та ставати автономними», – зауважив Михайло Васильович.

     Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територійГолова районної державної адміністрації Ірина Матлаєва відмітила позитивні сторони децентралізації, а також окреслила основні напрямки для подальшого розвитку обєднаних територіальних громад.

Учасники прес-туру з цікавістю ознайомилися з об’єктами соціально-культурно призначення обидвох об’єднаних територіальних громад. Результатом їх вражень стануть публікації у місцевій періодиці, телепрограми та радіо передачі.


 Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій  
Раціональне використання фінансових можливостей як запорука розвитку територій
 
     


 

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Погода в районі

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Інтерактивна карта

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Нац. агенство з питань запобіг.корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східниг областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Національна дитяча гаряча лінія

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Статистика відвідуваньПрезидентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...