Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Липень 2019 (31)
Червень 2019 (67)
Травень 2019 (71)
Квітень 2019 (47)
Березень 2019 (75)
Лютий 2019 (78)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Від.ведення держ.реєстру виборців » Виборча адреса виборця, як її визначити та привести у відповідність до законодавства України (оновлена інформація)
Виборча адреса виборця, як її визначити та привести у відповідність до законодавства України (оновлена інформація)
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 29-03-2017, 14:42 | Переглядів: 428 | Коментарів: 0

        В грудні 2015 року Верховна Рада внесла зміни до ряду законів щодо реєстрації місця проживання громадян України, органів реєстрації, міграційної служби. Зміни торкнулися також Закону України "Про Державний реєстр виборців”. Встановлено, що виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.                                                            
          Як же зараз визначається  виборча адреса?                                                   
        Виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. За даним законом  реєстрація — це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.       
          Виборчою адресою виборця, таким чином, є  адреса, де зареєстровано його місце проживання, відомості про яку занесено до паспорта громадянина України.

          Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або відділом ведення Державного реєстру виборців за мотивованим зверненням виборця                          
     Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування).                                                        

        Виборчою адресою виборця, який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі, є адреса установи виконання покарань.          
          Виборчою адресою виборця, який проживає чи перебуває за межами України, є його поштова адреса в країні проживання (перебування).                     

       За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, відділ ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.                                        

        Станом на 28.02.2017 року до Реєстру включено 22705 виборців нашого району. За сім років успішного функціонування автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» у режимі постійної експлуатації,  із заявами щодо включення, зміни ідентифікаційних даних, зміни виборчої адреси, тимчасової зміни місця голосування до відділу звернулося понад   3тис.виборців.                                                                                                                          

           Враховуючи зміни в законодавстві, необхідність приведення виборчих адрес до   зареєстрованого місця проживання та з метою усунення непорозумінь під час виборчого процесу, просимо виборців громад району перевірити свою виборчу адресу в Державному реєстрі виборців і привести її у відповідність до вимог законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та "Про Державний реєстр виборців”.

      Відповідно до пункту 20 статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

         Законом який визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост є Закон України "Про місцеві вибори" (далі – Закон).

         Згідно зі статтею 3 вказаного Закону право голосу на виборах депутатів районної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідних територіальних громад на території цього району та проживають в межах відповідного територіального виборчого округу.

      Право голосу на виборах депутатів обласної ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України та проживають на території відповідних районів, міст обласного значення, що входять до складу цієї області в межах відповідного територіального виборчого округу.

      Право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.

      Право голосу на виборах депутатів районної у місті ради мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до територіальної громади відповідного міста та проживають на території відповідного району в місті в межах відповідного територіального виборчого округу.

      Право голосу на виборах старости мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади та проживають на території населеного пункту (села або селища), де за рішенням об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади проводяться такі вибори.

      При цьому належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання, відомості про яке вносяться до паспорта чи тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

     Необхідно пам’ятати, що Законом України "Про Державний реєстр виборців" (частини перша, друга статті 20) кожному виборцю у разі зміни його персональних даних надано право особисто звернутися до органу ведення Реєстру із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі.

      До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру. Під час звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

     Орган ведення Реєстру вивчає обґрунтованість заяви виборця щодо зміни його виборчої адреси.

     За підсумками вивчення керівник органу ведення Реєстру може видати наказ про внесення до Реєстру зміни щодо виборчої адреси виборця або відмовити виборцю у внесенні такої зміни (частина четверта статті 20 Закону України "Про Державний реєстр виборців").

       Усі дії передбачені законодавством можна провести у нашому відділі (органі ведення Реєстру), який знаходиться у будинку Летичівської райради, вул. Героїв Крут, 2/1, смт  Летичів, каб.№105А(перший поверх).Тел.:2-05-37,  2-00-88

 

Начальник    відділу          ведення 
Державного реєстру виборців                                                                            
апарату райдержадміністрації                                                      Б.І.Нагорний

 

 

 

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...