Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Червень 2019 (38)
Травень 2019 (71)
Квітень 2019 (47)
Березень 2019 (75)
Лютий 2019 (78)
Січень 2019 (62)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Новини » ДО 15 РІЧЧЯ ФОНДУ ВІДДІЛЕННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ У ЛЕТИЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ
ДО 15 РІЧЧЯ ФОНДУ ВІДДІЛЕННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ У ЛЕТИЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 21-08-2015, 13:41 | Переглядів: 477 | Коментарів: 0


 

  ДО 15 РІЧЧЯ ФОНДУ  ВІДДІЛЕННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ У ЛЕТИЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ З початку створення Фонду  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань України минуло 15 років. Чого ж досягнуто за цей час?

  Летичівське відділення виконавчої дирекції Фонду охоплює своєю діяльністю Летичівський та Деражнянський райони. На даних територіях нараховується 1244 підприємств, установ та організацій, усі вони зареєстровані у Фонді та сплачують страхові внески за своїх працівників.

  Одним з перших завдань, починаючи з 2001 року і до цього часу, було забезпечення повного обліку зареєстрованих на території районів підприємств, установ, організацій  та фізичних осіб-підприємців, які мають найманих працівників. В той час, коли за 2001 рік на облік було поставлено 591 юридичних та 55 фізичних осіб-підприємців, то станом на 01.07.2015 року перебуває на обліку у Фонді  вже 815 юридичних та 427 фізичних осіб-підприємців, та 2 добровільно застраховані особи,  тобто за ці  роки кількість зросла на 598 осіб або майже в два рази . За 2001-2015 роки страхувальниками району нараховано і сплачено до Фонду понад 4,5 млн. грн . страхових внесків. Не можна сказати , що ці кошти самі собою надійшли на рахунок Фонду,  за цим криється щоденна робота  працівників відділення , якими   за вищевказаний період проведено 1559 перевірок страхувальників щодо правильності нарахування та своєчасності сплати страхових внесків, а також щодо достовірності поданих роботодавцями відомостей про види економічної діяльності, 106 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

     Слід відмітити, що за весь цей час  спеціалісти підприємств , установ та організацій навчились орієнтуватись в положеннях законодавчої бази  загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві . Вони з відповідальністю  ставляться до своєчасного подання звітності та до нарахування і сплати страхових внесків.

  Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” одним із завдань страхування від нещасного випадку є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці.

  Свою роботу щодо запобігання виробничому травматизму відділення проводить у тісній співпраці з роботодавцями, профспілками, місцевими органами виконавчої влади та самоврядування та наглядовими органами.

  Відділенням  Фонду надається методична і практична допомога підприємствам у вирішенні питань  функціонування системи  управління охорони праці, ефективної діяльності служби охорони праці , проведення профілактичних заходів  щодо попередження виробничого травматизму. Роботодавці що звертаються за допомогою до відділення, отримують кваліфіковану допомогу . Спеціалістами відділення береться 100-відсоткова участь  у розслідуванні нещасних випадків на виробництві ,  проводиться  контроль за своєчасністю і об'єктивністю розслідування нещасних випадків, їх документальним оформленням , виконанням заходів щодо усунення причин нещасних випадків .  Проводяться перевірки , під час яких  аналізується стан охорони праці  на підприємстві. З метою пропаганди позитивного досвіду в сфері охорони праці  відділенням  постійно  проводяться семінар-наради ,  засідання за "круглим столом”, спеціалістами береться участь у виробничих нарадах .   На сторінках місцевих  газет  " Летичівська газета”, "Життя міста”, "Вісник Деражнянщини” систематично висвітлюється інформація про діяльність відділення , навчальні та роз'яснювальні  статті з питань охорони праці. Також  в ефірі  студії  районного телебачення TV-43 транслюються соціальні ролики . Відділенням проводяться навчання та  приймається участь у роботі комісій по перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників , які виконують роботи з підвищеною небезпекою.

   Як показує практика такий напрямок роботи дає позитивний результат  , зокрема  по Летичівському та Деражнянському району за статистичними даними впродовж останніх років існує позитивна тенденція зменшення виробничого травматизму .

    Для прикладу  в галузі лісового господарства де роботи з підвищеною небезпекою складають більше 80 відсотків  від загального обсягу  робіт,  протягом останніх  трьох  років випадки  виробничого травматизму відсутні .   І в першу чергу це є  досягненням служби охорони праці  та допомога відділення Фонду  . ДП "Летичівське лісове господарство є базовим підприємством з охорони праці  , яке працює у тісному зв’язку з відділенням виконавчої дирекції Фонду в Летичівському районі . Представники відділення залучаються до участі в роботі комісій з перевірки знань працівників підприємства  та постійно-діючої комісії з охорони праці.  На протязі роботи Фонду,  підприємству надано допомогу в оформлені кабінету з охорони праці, безкоштовно надано куточки  з профілактики виробничого травматизму, нормативно правову літературу , плакати, пам’ятки з охорони праці, які розміщено в підрозділах підприємства  на стендах куточків безпеки. Керівництво підприємства своєчасно реагує на зауваження та недоліки, виявлені під час проведення перевірок підприємства спеціалістами відділення.   

З кожним роком  , як результат роботи Фонду  в Летичівському та Деражнянському районах  збільшується  кількість роботодавців , що з відповідальністю  відносяться до  питань охорони праці , потрібно відзначити кращі підприємства  керівники яких  разом з спеціалістами з охорони  праці   приділяють значну увагу охороні праці: ДП "Летичівське лісове господарство”, ПАТ "Деражнянське ХПП, ТОВ "Термопласт”, ТОВ "Агрофірма Обрій” , ТОВ "Летичів-Агро” та багато інших.

 Відповідно до Конституції України життя та здоров'я людини є найвищою соціальною цінністю. Тож у разі отримання нею травми чи іншого ушкодження здоров'я  першочергове завдання суспільства — зробити все належне, щоб повернути потерпілого до повноцінного життя.

 У промислово  розвинених країнах уже давно твердо усвідомили, що травматизм на виробництві та професійні захворювання, а також загальна захворюванність робітників не можуть бути супутниками бізнесу, економічного та соціального розвитку держави. І ця закономірність неодноразово доводилась практикою.   От і на Україні  для практичної реалізації цього питання  у 2001році Верховна Рада  прийняла Закон « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», у ст. 1 якого проголошено: "Завданнями страхування від нещасного випадку є: ...відновлення здоров'я та працездатності  потерпілих на виробництві від нещасних випадків або  професійних захворювань; відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їхніх сімей”.

  З дня введення    в дію Закону,  відділенням виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві у Летичівському районі прийнято  313 особових справи.

З них  по 149 припинено  виплати  через досягнення  утриманцями повноліття або  в зв'язку зі зміною  місця проживання, закінчення терміну дій довідки МСЕК, смерті.

            Отже, продовжуємо виплати  по 164 справах,

  з них:           інвалідів І групи  -  4  

                                      ІІ групи  - 12   

                                     ІІІ групи  - 80  

                       інвалідності не  встановлено - 60   

                      утриманців  -  8   

потерпілі яким визначено потребу в протезуванні та протезно-ортопедичних виробах - 20

    За період роботи  01.04.2001  р. по 01.08.2015 р. нашим відділенням виплачено 10,4 млн. грн.

   Здійснювані Фондом функції соціального захисту потерпілих на виробництві поділяються на  дві групи: такі, що пов'язані з медичною та  соціальною реабілітацією потерпілих та такі, що пов'язані з проведенням страхових виплат. Загальна ж кількість страхових виплат та соціальних послуг, що проводить або надає відділеннями Фонду  становить понад 14 видів.

 

   Проведено страхових виплат потерпілим

на виробництві за 2001-2015 роки

Види страхових виплат

Сума виплат  грн.

Допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

925000

Одноразова допомога в разі втрати професійної працездатності

972070

Щомісячна грошова сума що компенсує частину втраченого заробітку

7103128

Одноразова допомога в разі смерті

242897

Щомісячні страхові виплати утриманцям

669925

Витрати на поховання потерпілого

13198

МСР  (мед. соц. реабілітація,  протезування )

1077505

Пенсії по інвалідності

194929

 

     Загалом, середньомісячна виплата   на 1 потерпілого з  2001 р. до 2015р. зросла в 15,4 раза (2001р.  складала  65 грн, в 2004р. – 152 грн, в 2007 – 220 грн, в 2009 – 306 грн , в  2011 – 441грн , в 2013 – 700грн,  а в 2015р  — 998 грн.) 

   Відділенням вчасно  і в повному обсязі проводяться всі перерахунки страхових виплат згідно чинного законодавства. Відповідно до ст. 29 Закону щорічно перераховується  розмір  страхових виплат  на коефіцієнт зростання середньомісячної реальної заробітної плати у галузях національної економіки.

 Також,  згідно Закону України  "Про індексацію грошових доходів населення”, у разі настання підстав для  її здійснення відділенням Фонду проводиться індексація щомісячних страхових виплат. 

  Крім того, до 1 січня 2015р.  за рахунок коштів Фонду  виплачувалась  пенсія інвалідам трудового каліцтва та утриманцям за втрату годувальника.

    Протягом 2007  - 2008 років  15 інвалідів трудового каліцтва, які перебували на черзі на отримання або заміну автомобіля  в головному управлінні праці  та соціального захисту населення  Хмельницької обласної державної адміністрації, було забезпечено автомобілями "Славута”, більша частина з них  з ручним керуванням. Потерпілі отримують компенсацію витрат на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля .

    Відділення Фонду не лише забезпечує своєчасне нарахування і надходження виплат потерпілим, а й цікавиться їх особистим життям, адже деякі потерпілі не лише слабкі і хворі, але й самотні люди . Працівники відділення проводять персональні відвідування потерпілих вдома і організовують наради — зустрічі по місцю проживання .

   Щорічно  відділенням проводяться  зустрічі з потерпілими. Часто таких зустрічей   проводиться  дві - для потерпілих на виробництві , які проживають на території Летичівського району та для інвалідів, які проживають на території Деражнянського району.  В проведенні зустрічей з потерпілими  приймають  участь заступники начальників управлінь  праці та    соціального захисту    населення, представники райдержадміністрацій.

  З   метою залучення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації Управлінням виконавчої дирекції Фонду  у Хмельницькій області   проводяться  щорічні відбірні регіональні змагання  Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці "Сила духу".Активну участь у обласних змаганнях беруть і потерпілі  які перебувають на обліку  у відділенні  Фонду у Летичівському районі .  У особистому змаганні  друге місце з гри в  шахи  зайняв  представник від нашого відділення Таранчук М.М..

      Фонд  опікується потерпілими на виробництві та членами їх сімей незалежно від місця їх проживання. З метою забезпечення безперервності одержання страхових виплат потерпілими на виробництві та членами їх сімей, які прибувають для тимчасового проживання з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей,  відділенням  Фонду у Летичівському районі належним чином організовано прийняття заяв переселенців,  та надання роз'яснень та допомоги, здійснюється  оформлення страхових виплат зазначеним категоріям громадян у першу чергу. За рік до нашого відділення звернулось 18 таких потерпілих. На сьогоднішній день виплати проводяться  11 потерпілим та 1  особі, яка має право на страхові виплати.  

   Колектив відділення ВД ФССНВ  у Летичівському районі намагається досягти того, щоб людина, звертаючись до Фонду, почувала себе  зручно і знайшла тут підтримку та пораду. І сьогодні, як ніколи, доведено необхідність та ефективність існування системи соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...