Пароль        Реєстрація на сайті!    Забули пароль?
Архів новин

Липень 2019 (31)
Червень 2019 (67)
Травень 2019 (71)
Квітень 2019 (47)
Березень 2019 (75)
Лютий 2019 (78)

Рекомендуємо переглянути

95 років Летичівському району
Реформа децентралізації влади
Конституція України

Герої не вмирають

Сторінка памяті жертв Голодомору

Безоплатна правова допомога
Я маю право

Календар новин

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Карта Летичівського району

karta rayonu

Карта відвідувань

Символи України

Символи Летичівщини

loader_mini
1 2 3 4 5 6 7
Летичівська райдержадміністрація » Новини » Рік Гідності, рік змін і потрясінь
Рік Гідності, рік змін і потрясінь
[related-news] [/related-news] [/related-news]
Додав: inform | 19-01-2015, 13:25 | Переглядів: 558 | Коментарів: 0


Рік Гідності, рік змін і потрясіньПередбачити події, що відбудуться в Україні в 2014 році, було майже неможливо. Студенти на Майдані, зміна влади, формування нового проукраїнського уряду, втрата Криму, неоголошена війна на Сході, вибори нового Президента, нової Верховної Ради. І все це за один рік. Рік, який змінив українців, об’єднав їх навколо побудови нової держави, за яку не буде соромно перед наступними поколіннями.

Проте для цього потрібно ще багато зробити, змінити, виправити, очистити, адже Рік Гідності, як його ще називаємо, передає свою естафету 2015-му. Не є винятком і наш район зі своїми надбаннями, проблемами та планами на майбутнє.

На початку 2015 року нам вдалося поспілкуватися з головою райдержадміністрації Іриною Матлаєвою та головою районної ради Леонідом Довгалюком й підсумувати зроблене в 2014 році.

 

- Ірино Дмитрівно, як можете охарактеризувати рік, що минає?

 

- Протягом минулого року суспільно-політична ситуація в країні була дуже напруженою. Події розвивалися стрімко: пройшла революція Гідності, демократичним шляхом змінилася влада, було сформовано новий проукраїнський уряд, втратили Крим через пряме неочікуване військове втручання Росії, розпочалася неоголошена, гібридна, інформаційна війна, бойові дії в Луганській та Донецькій областях. У травні демократично пройшли вибори нового Президента без втручання місцевої влади, стрімко розпочалася відбудова нашої армії, яка була зруйнована та доведена до небоєздатності.

Людський потенціал та український патріотизм, готовність до самопожертви наших людей ще раз підтвердили світу, що ми, українці, готові боронити рідну землю. Волонтерство піднялося на найвищий щабель людської гідності. Небайдужі жителі Летичівщини допомагають і піклуються про захисників, які перебувають у зоні бойових дій. У влади постійно на контролі питання переселенців, дбаємо про забезпечення житлом та вирішення інших їх проблем.

Минулої осені відбулися вибори нового складу Верховної Ради без застосування в районі адміністративного тиску на працюючих. Та вибір людей ще раз нагадав політикам, які політичні сили виборці хочуть бачити в парламенті і яких змін очікують від української влади. На жаль не обійшлося без підкупу виборців, спрацювали різного роду старі технології апробовані раніше, подачки та різні послуги від кандидатів, що суттєво вплинуло на демократичні результати виборів.

Ми йдемо в Європу тож і закони повинні відповідати світовим стандартам. Створено працездатний парламент. Будемо сподіватися, що законотворчі питання вирішуватимуться більш ефективно. Сформовано професійний Кабінет Міністрів України. Але хотілося б, щоб реформи, які будуть запускатися в дію, допомогли нам не виживати, а жити по-людськи.

 

- Леоніде Олексійовичу, чи вдалося змінити економічну ситуацію в районі?

 

- Досить непростим видався для всіх нас 2014-й. Як і в цілому в державі, в районі існує чимало проблем, але найважливіше сьогодні - це збереження стабільності. Існує чітка взаємодія між органами місцевого самоврядування та райдержадміністрацією, владу ми не ділимо. Завдяки спільним зусиллям питання соціально-економічного розвитку району вдавалося вирішувати на належному рівні. Наш район в основному сільськогосподарський. Господарства виростили й зібрали гарний урожай. Зокрема, зернових культур - 70,3 ц/га, зайнявши третє місце в області. Велика робота проведена по підготовці грунтів під урожай 2015 року. Створено відповідний запас посівного матеріалу, паливно-мастильних матеріалів, належним чином підготовлено техніку. Покращується ситуація і в тваринницькій галузі.

Щодо промисловості, то найбільша частка продукції припадає на ТОВ «Термопласт». За рахунок введення в експлуатацію ТОВ «Летичівський комбікормовий завод», одного з найбільших підприємств з виробництва комбікормів західного регіону, збільшилася реалізація промислової продукції. Проводиться санація ПАТ «Хмельницькрибгосп», в результаті чого розпочалось погашення заборгованості із заробітної плати та внесення платежів до бюджету.

Головне правило, яке ми застосовували на практиці у роботі з керівниками як сільськогосподарських підприємств, так і промислових – це партнерство. Кожен керівник, як ефективний менеджер, повинен дбати про рентабельність та розвиток свого підприємства та приймати активну участь у розвитку тієї, чи іншої громади, дбати про її соціальну сферу. Керівництво району повинно, на мою думку, докласти максимум зусиль, щоб всі підприємства працювали прозоро, забезпечували нормальні умови праці працівникам, належний соціальний супровід, належний рівень оплати праці, дбали про охорону довкілля, вносили свій внесок у розвиток інфраструктури селища та району.

 

- Ірино Дмитрівно, що вдалося зробити спільними зусиллями?

 

- Спільно працюємо над наповненням державного та районного бюджетів, постійно дбаємо про функціонування всіх бюджетних установ і своєчасної виплати заробітної плати. Так, у спадщину ми отримали розбалансований районний бюджет з дефіцитом у 5,7 млн. грн. а нині спільно з обласною і районною радами, нашими бюджетними установами та сільськими радами вдалося його збалансувати.

Хочеться подякувати тим бюджетним організаціям, які вжили реальних заходів по збалансуванню своїх видатків, що дало можливість в кінці року отримати всім заробітну плату, та нарахувати і виплатити індексацію. Загалом всі спрацювали ефективно і командно.

Мали проблему з опаленням приміщень бюджетних установ, провели тендери, а вугілля через військові дії не постачають, тому довелося швидко приймати рішення по розірванню угод на постачання вугілля марки АО і переходити на опалення дровами. До вирішення цього питання долучилися всі: і відділ освіти молоді та спорту, і районна рада, і КП «Летичівський спец лісгосп», і ДП «Летичівський держлісгосп», і сільські та селищні ради. Таким чином вдалось уникнути зриву в проходженні опалювального сезону в районі.

 

- Леоніде Олексійовичу, ви згодні з тим, що одне з головних проблемних питань сьогодення – земельне?

 

- Так, звичайно. В районі є ціла низка таких проблем, з якими постійно стикаються землевласники і землекористувачі. До прикладу, як бути з землями, відведеними під пасовища, горе-інвесторами, які набрали землі, але не обробляють їх.

Попередня влада своїми розпорядженнями пороздавала більшість земельних ділянок не погоджуючи з сільськими радами і тільки з 15 жовтня 2014 року, після наказу Держземагенства України «Про введення в дію рішень колегії Держземагенства України від 14.10.2014»  розпочалось їх погодження з сільськими радами. Але на практиці ще не завжди дотримуються даного наказу і тому виникають різні земельні колізії. На жаль, законодавець постановив нині так, що рішення про виділення земельних ділянок громадянам приймає тільки обласне управління Держземагентства у Хмельницькій області. Як свідчить практика, це призводить до ряду незручностей. Тому чекаємо на законодавчі зміни від нового складу Верховної Ради.

Так нині маємо   звернення жителів Залетичівки та с.Кудинка, щодо надання сільських пасовищ в оренду та приватну власність. Дані звернення з відповідними клопотаннями буде направлено до віх відповідальних осіб з пропозицією вирішити питання на користь громади

 

- Ірино Дмитрівно, як вирішується питання газифікації Летичева?

- Питання введення в експлуатацію газорозподільчої мережі смт Летичів в даний час відкрите. Вуличні комітети завершують роботу над впорядкуванням документації, необхідної для складання декларації на завершення будівництва. Необхідно всім, і вуличним комітетам та їх головам, і представникам ПАТ «Хмельницькгаз», і правоохоронним органам, і представникам громадськості, а також селищній раді, нарешті, докласти максимум зусиль, щоб зробити відповідні кроки та ввести об’єкт в експлуатацію.

Спільними зусиллями влади, представників громадськості, депутатського корпусу селищної ради вдалось частину залишкових коштів повернути жителям Летичева, але питань довкола цих коштів ще дуже багато. Вуличні комітети, в особі їхніх керівників, не реагують на звернення влади (незважаючи на те, що порушена кримінальна справа), по питанню введення в експлуатацію газо-розподільчої системи та проектно-кошторисної вартості будівництва, мотивуючи тим, що їх обирала громада, і підзвітні вони тільки громаді. Тому плануємо запропонувати селищній раді зібрати схід селища по даному питанню в найближчий час.

 

- Леоніде Олексійовичу, Ірино Дмитрівно, що принесе нам 2015-й?

 

- 2015 рік – це перехідний рік, рік великих змін та кардинальних реформ.

Увійшли в нього  з прийнятим бюджетом. Також маємо зміни в Податковому Кодексі, і в Бюджетному Кодексі. На місцях отримали бюджетну децентралізацію. Що це означає? Це значить, що будемо жити з того, що заробимо, і ніхто боргів погашати не буде. А тому треба буде працювати над наповненням бюджету і над оптимізацією видатків. Громади отримали додаткові джерела надходження, а разом з тим і додаткову відповідальність. Тепер необхідно думати над кожною гривнею, як її заробити і на що першочергово витратити. Пріоритетними і надалі мають бути освіта, охорона здоров’я, розвиток спорту, культура, соціальний захист населення.

Все нове завжди викликає багато роздумів та емоцій. Перші кроки до фінансової незалежності будуть складними, а інколи й непопулярними. Але їх необхідно зробити, щоб йти далі, маючи перед собою чіткий орієнтир – гідне життя в прекрасній європейській країні – УКРАЇНА!

Ми й надалі сподіваємося на підтримку громадськості району, на те, що працюватимемо всі разом задля добробуту рідного краю. Усім нам треба жити чесно й брати на себе відповідальність, не боячись труднощів. Ми усвідомлюємо, що стоїмо на порозі кардинальних для нашого суспільства змін та реформ, і зобов’язані бути на їх передовій та вести за собою людей, та разом з кожним свідомим громадянином України творити нову добу в історії нашої незалежної держави. Ми не маємо права перед нашими нащадками втратити цей шанс!

 

- Ірино Дмитрівно, які заходи проведено в районі щодо надання допомоги військовим в АТО?

 

- Дане питання знаходиться постійно в полі зору влади. Дуже вдячні за розуміння й підтримку громадськості Летичівщини. Приємно, що всі ми однодумці, робимо спільну справу, щоб полегшити несення військової служби нашим землякам і не тільки в зоні АТО. Загалом громада району, приватні підприємці, керівники сільгосппідприємств, державні службовці, працівники закладів освіти та медицини спільними зусиллями зібрали допомогу на суму понад 350 тис. грн. Закупили та передали в місця дислокації продукти харчування, засоби особистої гігієни, натільну білизну, бронежилети, каски, прилади нічного бачення та іншу необхідну амуніцію для військовослужбовців-земляків. Жителі Летичева згуртувавшись, власноруч виготовляють  і передають  для наших земляків у зону АТО  десятки буржуйок. Вихованці шкіл, дитсадків також активно долучаються до збору речей і коштів на допомогу армії. Разом зі своїми  наставниками вони організовують різноманітні заходи, під час яких збирають благодійну допомогу, передають патріотичні малюнки для військовослужбовців та переселенців зі східних областей. Так, від вересня 2014 року було зібрано близько 42 тисячі гривень. Активно проводиться ця робота і по сільських радах. Всі об’єдналися довкола гасла - «В єдності – сила! »

 

- Леоніде Олексійовичу та Ірино Дмитрівно, як вирішуються проблемні питання в медицині району?

- На нашу думку, з реформуванням цієї галузі в районі наші попередники дещо поспішили, тому й наробили помилок, які зараз потрібно виправляти. А це створилось дві окремі структури, окремі керівники, бухгалтерії, адміністративні та господарські надбудови і дублювання функцій. Нині не так просто все змінити. Ситуацію, що маємо сьогодні, треба спрямувати у правильне русло, щоб отримати передбачене законом доступне медичне обслуговування наших громадян, не прикриваючись голими цифрами, які не завжди дають бажаний результат. Зміни, які розпочалися у впорядкуванні організації роботи як ЦПМСД, так і ЦРЛ і надалі будуть втілюватись в життя, але ніяким чином не будуть спричинювати погіршення надання медичних послуг населенню. В даний час в країні широко обговорюється стратегія розвитку охорони здоров’я в Україні на 2015-2025 роки. Галузь охорони здоров’я як первинний, так і вторинний рівень будуть активно стежити за змінами, та приймати активну участь у обговоренні стратегії. І яку б модель не запропонувало Міністерство охорони здоров’я, пріоритетними для нашого району будуть:

- висококваліфікована медична допомога фахівцями ЦРЛ;

- надання якісних медичних послуг у найвіддаленішому куточку Летичівського району.

То ж і надалі будемо працювати над тим, щоб спільно наявні медичні ресурси спрямувати на якісне медичне обслуговування громадян.

 

- Леоніде Олексійовичу та Ірино Дмитрівно, що нового в освіті району?

 

- Освітянська нива заколосилася небувалим патріотизмом, якого ми не бачили раніше. Але як важко не було в минулому році з фінансуванням, ми зберегли освітянський потенціал від якого залежить формування справжніх патріотів свого краю, своєї Батьківщини. Від самих найменших до старшокласників діти перейнялися змінами, що проходять в державі і гасла «Слава Україні», «Героям слава» та інші, стали для школярів надзвичайно важливими і патріотичними.

До шкіл приходять новітні герої, в минулому школярі, а нині справжні захисники Вітчизни, які стоять на передових рубежах і боронять наше мирне сьогодення. Вони захищають нашу територіальну цілісність і наше майбутнє, наш з вами мир і спокій.

 

 

- Леоніде Олексійовичу, що хотілося б змінити в майбутньому?

 

- Нині Україна переживає чи не найскладніший етап свого розвитку. Та найголовніше досягнення, що ми не допускаємо хабарництва та корупції на всіх рівнях і зупинятися на цьому не збираємось. Треба повернути довіру громади до влади, а з керівниками промислових та сільськогосподарських підприємств готові продовжувати розпочатий соціальний діалог та використовувати їх можливості на користь громад. З представниками бізнесу маємо розвивати партнерські стосунки. До нас звертаються люди з різними проблемами і всім прагнемо допомогти.

Влада сьогодні працює не авторитарно, а демократично й прозоро задля потреб громади. Звичайно, що не все ще вдалося зробити, багато ще є перешкод, які викликанні як складною ситуацією в країні, так і діями екс-регіоналів та їх прибічників, які задля задоволення власних амбіцій, використовуючи приватні медіа-ресурси спотворюють реальний стан справ в районі, маніпулюючи свідомістю громадян. Але ми надалі будемо відповідально працювати і сподіваємось на розуміння й підтримку громади району. Надіємось, що люди зможуть відділити зерно від полови. Якщо виникають будь-які сумніви чи запитання – заходьте до нас, двері наших кабінетів завжди відчиненні, і ми готові до конструктивного діалогу.

 

 

- Леоніде Олексійовичу, Ірино Дмитрівно, які ваші побажання жителям району?

 

- Ми не повинні продавати свої душі, розмінюватися на дрібні подачки можновладців. На цьому й «виїжджала» попередня злочинна влада, на це й розраховують політики-шахраї. Ми й надалі будемо докладати всіх зусиль для розбудови населених пунктів Летичівщини, покращення рівня життя і добробуту наших людей. Тому, що саме це ми ставимо за мету в своїй діяльності і давайте разом наведемо лад у власному домі.

Користуючись нагодою, хочемо від щирого серця подякувати всім небайдужим людям, керівникам всіх рівнів, які щиро переживають за наше майбутнє і постійно допомагають району вирішувати різні важливі проблемні питання нашого непростого сьогодення. Тим, хто вже долучився, і тим, хто ще приєднається до благородної справи - допомоги Українській армії. Віримо, що наша армія переможе, оскільки вона захищає свою Батьківщину, відстоює інтереси всього українського народу, на боці якого правда та світова спільнота, яка нас підтримує.

Бажаємо всім жителям району, перш за все, миру, здоров’я, добра, злагоди, затишку у ваших оселях та віри в щасливе майбутнє!

                                                                                     Записав О.Змієвський

  
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Поділитися новиною в соціальних мережах:
Інші новини по темі:
    {related-news}
Новини світу та України:
 Друкувати

Мова сайту

Електронна пошта

Логін:
Пароль:

Для людей з вадами зору


Голова адміністрації

Вітання голови адміністрації Вітання голови адміністрації

Наша адреса

Летичівська РДА
31500, смт.Летичів,
Хмельницької області
вул.Героїв Крут, б.2/1
тел.: (03857) 2-05-31
факс: (03857) 2-01-15
e-mail: adm@letadm.gov.ua, letadm@ukr.net
сайт: letadm.gov.ua
Розпорядок роботи:
понеділок - четвер:
з 8:00 до 17:15 год.
п’ятниця: з 8:00 до 16:00
перерва: з 12:00 до 13:00
вихідні дні: субота, неділя
Ми на Фейсбук

Рекомендовані ресурси

Президент України

Урядовий портал

Верховна рада України

Хмельницька ОДА

Доступні ліки

Національна академія державного управління при Президентові України

Тепло

Інтерактивна карта

Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів

Міністерство оборони України

Національне агенство з питань запобігання корупції

НАДУ

Мережа Партнерство Україна-НАТО

Інформація для громадян із східних областей та АР Крим

Урядова телефонна гаряча лінія

Державний реєстр виборців

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

Інформація відповідно до Закону України Про очищення влади

Національна дитяча гаряча лінія

Інтерактивної інвестиційної карти з енергоефективності та відновлювальної енергетики України

БФ Зміни одне життя Україна

Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Президентський вісник

demo

Актуальна інформація про діяльність Президента України, центральних органів виконачої влади.

Детальніше... 

Новини Хмельницької ОДА

demo

Найсвіжіші новини про роботу Хмельницької обласної державної адміністрації, обласних структур.

Детальніше... 

Наш анонс подій

demo

Анонс подій Летичівської районної державної адміністрації на найближчий період

Детальніше... 

Летичівщина туристична

demo

Найбільш повна інформація про історико-культурні та природно-туристичні місця Летичівщини.

Детальніше...