Головна > Вибори > Опубліковано новий Виборчий кодекс

Опубліковано новий Виборчий кодекс


11-01-2020, 11:05. Розмістив: inform

Опубліковано новий Виборчий кодексЗакон набуває чинності з 1 січня 2020 року за винятком декількох технічних пунктів, які набудуть чинності 1 липня 2020 року.

У Кодексі визначено, що "вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати в загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від партій.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких в межах загальнодержавного округу подано 5% і більше від загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від всіх партій в рамках загальнодержавного округу.

Відповідно до нового Виборчого кодексу, парламентські вибори будуть проводити в єдиному загальнодержавному багатомандатному окрузі. Голосуватимуть у 27 виборчих регіонах, які переважно збігаються із областями. У Дніпропетровській області і Києві передбачено створити по два виборчі округи. Разом з тим Херсонська область та Автономна Республіка Крим об'єднані в один виборчий регіон. Закордонний виборчий округ належить до Києва.

На деяких територіях голосування може не проводитись - зокрема, через тимчасову окупацію. Виборці з відповідних регіонів зможуть взяти участь у голосуванні, змінивши місце голосування.

В соціальних мережах новий Виборчий кодекс, оформлений у вигляді PDF, із змістом, і розділами, для легшого пошуку.

Джерело тексту – Виборчий кодекс України


Начальник відділу

ведення Державного реєстру виборців

апарату райдержадміністрації                Б.І.Нагорний

 


Повернутися назад