Головна > Підсумки роботи zg > Звіт голови Летичівської райдержадміністрації про стан роботи із зверненнями громадян за перше півріччя 2019 року

Звіт голови Летичівської райдержадміністрації про стан роботи із зверненнями громадян за перше півріччя 2019 року


15-07-2019, 11:21. Розмістив: inform

Відповідно до Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та Закону України "Про звернення громадян”, пріоритетним завданням райдержадміністрації є –  забезпечення та виконання законних вимог, викладених у зверненнях громадян.

В апараті, управліннях та відділах райдержадміністрації забезпечується належний облік за проходженням заяв та звернень громадян.

Прийом громадян проводиться згідно розроблених та затверджених графіків особистого та  виїзних прийомів. Проводиться "гаряча” телефонна лінія "Запитай у влади” з головою та заступниками голови райдержадміністрації. 

На нарадах із начальниками відділів та управлінь районної державної адміністрації постійно наголошується про необхідність встановлення дієвого контролю за повним, об’єктивним і кваліфікованим розглядом звернень громадян у підпорядкованих структурних підрозділах, додержанням  встановлених законодавством термінів їх розгляду та своєчасним наданням відповідей авторам звернень із обов’язковим роз’ясненням заявникам порядку оскарження прийнятих рішень.

За перше півріччя 2019 року до районної державної адміністрації надійшло 140 письмових  звернень та 20 громадян побувало на особистому прийомі в голови адміністрації та його заступників. Разом за звітний період  до райдержадміністрації надійшло 160 звернень, проти  148  за відповідний період минулого року  або на 12 звернень більше відповідного періоду минулого року.

Із загальної кількості письмових звернень позитивно вирішено – 21, дано роз’яснення по 119 зверненням.

За дорученням Хмельницької облдержадміністрації надійшло 7  письмових звернення (у відповідному періоді минулого року таких звернень було 4), 1 звернення до Адміністрації Президента України, 109 громадян звернулися безпосередньо до Хмельницького обласного контактного центру.

Усі згадані звернення розглянуті у встановлені обласною державною адміністрацією строки, надіслані письмові відповіді заявникам та проінформовано обласну державну адміністрацію.  

За звітний період надійшло  9 колективних звернень проти  6  у минулому році.

Питанням, із якими зверталися громадяни у колективних зверненнях, було приділено особливу увагу, оскільки вони відображають найбільш гострі проблеми, що турбують жителів району.

З метою розв’язання порушених проблем керівництвом райдержадміністрації вживались відповідні заходи. Зокрема, проводились зустрічі із громадянами безпосередньо за місцем їх проживання, у трудових колективах, надавались відповідні роз’яснення під час виїзних прийомів, проводились наради із керівниками відповідальних служб для узгодження та вирішення порушених громадянами питань.

В структурі звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації, заявників хвилюють питання із: соціального захисту – 14, законності та правопорядку – 3 , комунального господарства – 5 ,  аграрної політики та земельних відносин – 6, житлової політики – 86, освіти та науки – 2, та інших - 19.   

З початку року головою та заступниками голови адміністрації проведено  6 виїзнихприйомівгромадян. У складі груп брали участь відповідальні посадові особи  управління соціального захисту населення, відділу гуманітарного розвитку та охорони здоров'я районної державної адміністрації, управління АПР та ЕПР, бюро правової допомоги, тощо. Жителі віддалених населених пунктів мали можливість порушити нагальні проблеми перед посадовими особами місцевих органів виконавчої влади.

Питання, із якими звертаються громадяни під час виїзних прийомів, переважно були вирішені відразу, надані консультації та роз’яснення. На питання, які потребують додаткового вивчення, головою райдержадміністрації та заступникамидані доручення керівникам відповідних служб. Так, за результатами проведених виїзних прийомів громадян головою адміністрації надано 6 доручень відповідним посадовим особам щодо питань, які знаходяться у їх компетенції.

Загалом, неодноразово були відвідані населені пункти,  трудові колективи установ і організацій району. На виїзних прийомах побувало 53 мешканці району.

З метою поліпшення роботи щодо інформованості населення про діяльність місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підвищення рівня довіри людей, з початку року проведено 4  прямих телефонних ліній "Запитай у влади”  жителів району з головою  та заступниками голови районної державної адміністрації. На "гарячу” телефонну лінію звернулось 4 громадянина  із актуальних життєвих питань щодо призначення субсидії та розрахунку пільг інваліду І групи.

Питання щодо роботи зі зверненнями громадян відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008р №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» систематично, а саме двічі на рік заслуховується на засіданнях колегії райдержадміністрації. Зокрема,  питання "Про підсумки роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за 2018 рік та завдання щодо підвищення її ефективності”,  розглядалось на колегії районної державної адміністрації 25 січня 2019 року.А питання "Про підсумки роботи із зверненнями громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації за перше півріччя 2019 року” буде розглянуто на колегії районної державної адміністрації 26 липня 2019 року.

З метою підвищення рівня правових знань та забезпечення можливості отримання безоплатної правової допомоги, у вигляді консультацій спеціалістів, при райдержадміністрації працює громадська приймальня. Правову допомогу надано 22 громадянам, зокрема з питань трудового, земельного, сімейного, житлового та пенсійного законодавства.

Відповідно до п.3 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008, розпорядженням голови райдержадміністрації від 02.07.2008 року №309/2008-р створена постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. Забезпечено її роботу не рідше одного разу на місяць. Так, протягом першого півріччя 2019 року  проведено 5 засідань згаданої комісії.

На виконання п.2 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 запроваджено постійний моніторинг додержання законодавства з питань звернень громадян районною державною адміністрацією, їх структурними підрозділами, та періодичні, не рідше одного разу на рік, особисті доповіді керівників структурних підрозділів, а також селищних голів про стан роботи зі зверненнями громадян. 

 З питань роботи зі зверненнями громадян постійно надається методична та практична допомога виконкомам селищних рад, управлінням, відділам, іншим структурним підрозділам райдержадміністрації.

Райдержадміністрацією у поточному році надано практичну допомогу 5 структурним підрозділам (наявні довідки за наслідками перевірок). За результатами підготовлено довідки заступнику голови адміністрації.

Щоквартально підводяться підсумки роботи зі зверненнями, готуються довідки і надсилаються виконкомам селищних рад району. Це питання висвітлюється на сторінках "Летичівської газета” та на офіційному сайті районної державної адміністрації.

 

 

Голова адміністрації                                                                                      І.Матлаєва


Повернутися назад