Головна > Управління соц.захисту населення > Інформує управління соціального захисту населення райдержадміністрації

Інформує управління соціального захисту населення райдержадміністрації


7-11-2018, 13:50. Розмістив: info

  Інформує управління соціального захисту населення райдержадміністрації   Соціальний захист інформує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018року №841 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни  до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій , затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995р. №848, а саме:

- субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатеметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони. Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення. Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків коли громадянин поінформував про відповідні зміни:

- доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянам, які: отримують пенсію по втраті годувальника або по інвалідності; досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообовязкове деожавне пенсійне страхування”, і отримують пенсію за вислугою років; отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

- З 1 жовтня 2018 року при визначені права на отримання субсидії враховується не загальна площа, а опалювальна. Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120кв.метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200кв.метрів для індивідуальних будинків, при умові що дана форма не поширюється на багатодітних сімей.

- За рішенням комісії субсидія може бути призначена, якщо у житловому приміщені оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120/200кв.м. житла.

- Субсидія не може бути призначена у випадку коли у складі домогосподарства або у складі сімї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.

- Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової скбсидії доповненно грошовими переказами отриманими із-за кордону, а які не враховуються – сплаченими аліментами ( за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

- Не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидіїдругому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені.

- Якщо середньомісячний сукупний дохід осіб, які отримували допомогу по безробіттю, менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі , меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються дохід у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи; за кожний місяць, в якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, зя який враховуються доходи.

- Заробітчани, що входять до складу домогосподарства, які перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими уклалено договори про соціальне забезпечення.

- Офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем не сплачено ЄСВ – субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ.

Врегульовано також і окремі питання, а саме заява і декларація не можуть бути розглянуті, коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані, а в разі смерті одинокої особи чи переїзду сімї в інше житлове приміщення припинення житлової субсидії відбувається за заявою отримувача, без рішення комісії.

  Постановою надано право отримувачам субсидії не платити обовязкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї, а сплачувати фактичну вартість спожитих послуг.

  У звязку із запровадженням з 01.05.2018року вимоги до отримувачів субсидій щодо сплати обовязкової частки уточнено складові формули розрахунку невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, тому організаціям надавачам послуг необхідно провести роботу щодо розрахунку розміру невикористаних сум субсидій за підсумками неопалювального періоду за оновленою формулою.

Начальник управління соціального                               Нагурна Т.Г.

захисту населення


Повернутися назад