Головна > Новини > На честь Пресвятої Богородиці

На честь Пресвятої Богородиці


9-07-2018, 12:13. Розмістив: info

  Тисячі людей зібралися 6 липня, у Летичеві, щоб разом прославити Царицю Поділля та Волині. Урочистість Летичівської Богородиці очолив ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, йому співслужили єпископи-помічники Ян Нємєц та Радослав Змітровіч.    
       Як повідомлялося,
5 липня до санктуарію прибули паломництва. Першим прийшов індивідуальний паломник пан Тадеуш Сова. 78-річний мешканець Хмельницького прийшов із Хмельницького пішки, подолавши відстань між обласним центром і Летичевом. Також прийшло три організованих піших паломництва (з Хмільника, Кам’янця-Подільського і Томашполя) і вже традиційно прибуло велопаломництво з Шепетівки.
      Єпископ Леон Дубравський переконаний, що паломництво омолоджує. « Хто хоче еліксир молодості — щороку ходіть в паломництво до Летичівської Матері Божої», — сказав владика і розповів, що зустрівся з паломницею в похилому віці, яка дуже молода душею.На початку відпустової урочистої Служби Божої хранитель санктуарію отець Адам Пшивускі сказав, що ця подія «вписується в історію наших родин, нашого середовища, нашої віри»

«Для мене  цей рік ювілейний  — 30 років священства, половину з них (15 років) я провів  у Летичеві», — сказав настоятель. Священик закликав вірних молитися словами «Маріє, захисти нас від нас самих», адже сучасна людина має все більше матеріальних благ, але одночасно є свідком того, як Європу та Україну зокрема знищують різні ідеології: «Бачимо, як наші депутати, вибрані нами, приймають закони, скеровані проти людини, ідеологія гендер, масове знищення родини, знищення сімейної любові, страшенна  деградація людини і одночасно демократія, одночасно ми вільні люди, Маріє, захисти нас від нас самих, щоби ми не кривдили себе. Маріє, веди нас до Ісуса, бо тільки з Ним ми можемо бути по-справжньому людьми.»

Проповідь виголосив єпископ Ян Нємєц. Він коментував Євангеліє про чудо в Кані Галілейській.
         Владика звернув увагу на те, що Марія була в Кані ще перед Ісусом. «Чому Марія була в Кані Галілейській ще перед Ісусом?  Тому що Вона є людиною, Вона є однією з нас, Вона приходить у наше життя і перебуває з нами, Вона хоче, щоб ми були щасливі. Вона приходить в наше життя, щоби побачити нашу Галілею, нашу ситуацію.  Вона бачить, що ти не маєш радості, тобто, не маєш вина, Вино означає радість, означає сенс життя. Кажуть, вони не мають вина, бо вони страждають, бо чоловік залишив жінку чи навпаки, не мають щастя, не мають в собі любові. Матір Божа знає про це.»
Єпископ також наголосив, що Ісуса треба запросити у своє життя, тому що Він ніколи не прийде силоміць. Так само, як Ісуса запросили на весілля і Він прийшов. Але недостатньо просто запросити на словах. Потрібно показати це своїм життям. «Те, чому ми віддаємо свій час — є нашим Богом. Якщо ти на словах кажеш, що хочеш Бога, а сам 5 годин сидиш в інтернеті, а молишся, припустимо, лише годину, то твоїм Богом є інтернет», — сказав єпископ.
Наповнити посудини водою — це Таїнство Хрещення чи Таїнство Покаяння, а також наші старання жити по-Божому, пояснив проповідник.  
         Єпископ закликав після повернення зі Служби Божої не дивитися на «слугу ада» (телевізор), а разом з родиною відмовити одну тайну Розарія — Благовіщення — і віддати в руки Богородиці всі свої справи, а після молитви попросити пробачення в своєї дружини/чоловіка за все погане, що зробив/зробила. «І тоді, — запевнив єпископ, — побачиш чудо.»
         Після Служби Божої вулицями міста пройшла урочиста процесія з іконою Летичівської Богородиці.



Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/07/213006

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 

На честь Пресвятої Богородиці

 



 


Повернутися назад