Головна > Розвиток громадянського суспільства > Забезпечити належний соціальний захист інвалідів трудового каліцтва - наш обов'язок

Забезпечити належний соціальний захист інвалідів трудового каліцтва - наш обов'язок


2-12-2016, 15:52. Розмістив: inform

Забезпечити належний соціальний захист  інвалідів трудового каліцтва - наш обов'язок3 грудня - Міжнародний день інваліда , - є днем  нагадування людству про гуманність та милосердя , про  обов’язок  суспільства перед  інвалідами , що потребують захисту та підтримки.

         На виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», інвалідами  трудового каліцтва опікується Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

         Зараз у  відділенні ВД ФССНВ у Летичівському районі  перебувають на обліку 101 інвалід трудового каліцтва , з яких 2 - І групи, 12 - ІІ групи, 77 - ІІІ групи.

         Система загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме санаторно-курортним лікуванням, надання технічних засобів реабілітації, спецавтомобілів, додаткового харчування, протезування, лікарських засобів, лікування у лікувально-профілактичних закладах, проведення виплат на спеціальний медичний, постійний сторонній види догляду та побутове обслуговування.

    Завдяки ефективному плануванню і чіткому розподілу коштів всі страхові виплати потерпілим проводяться своєчасно та в повному обсязі. Заборгованість перед потерпілими відсутня.

         У поточному році інвалідам праці  вже надано медико-соціальних послуг на загальну суму  126 тис. грн., за 2015 рік  було надано — 179 тис. грн.

         Путівками на санаторно-курортне лікування за 2015 та 11 місяців 2016 р.-   забезпечено 8 інвалідів . Путівки на санаторно-курортне лікування надаються в зручний для інвалідів час, з урахуванням призначеного для лікування профілю та місця знаходження санаторію. Загальні витрати на придбання путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів праці склали в  2015 році — 41 тис. грн. , а у поточному році 44 тис.  грн. .

       Інваліди праці постійно забезпечуються протезно-ортопедичними виробами, які  у 2015 році отримали - 7 інвалідів на суму 60 тис. грн. , цьогоріч отримали - 8 інвалідів на суму 31 тис. грн.

  Всіх потерпілих, - інвалідів  трудового каліцтва,  що перебували на черзі на отримання або заміну автомобіля , безкоштовно забезпечено автомобілями "Славута”. Фондом компенсуються витрати на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля .

 З  метою залучення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації  Фондом  проводяться  щорічні відбірні регіональні змагання  Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці "Сила духу". Активну участь у обласних змаганнях беруть і потерпілі  які перебувають на обліку  у відділенні  Фонду у Летичівському районі .

  Підсумовуючи хочимо  побажати усім доброго здоров'я, довголіття, оптимізму та благополуччя . Закликаємо всіх небайдужих відкрити свої серця для добра, перейнятися проблемами людей з особливими потребами, створити для них умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних.

 

Відділення ВД ФССНВ у Летичівському районі 


Повернутися назад