Головна > Сектор з гуманітарних питань та інформаційної полі > У Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулася XVI науково-краєзнавча конференція

У Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулася XVI науково-краєзнавча конференція


31-10-2016, 12:33. Розмістив: inform

У Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулася XVI науково-краєзнавча конференціяДо 45-річчя відкриття музею в Меджибізькій фортеці та 15-річчя створення Державного історико-культурного заповідника "Межибіж” управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації та Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України 28 жовтня 2016 року провели  ХVI науково-краєзнавчу конференцію «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: музеї в культурних ландшафтах України і Східної Європи».У Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулася XVI науково-краєзнавча конференція

Робота конференції відбулася  за такими напрямами:

- Музеї в суспільстві - науці, культурі, освіті: місія та методологія, від класичних засад до сучасного переосмислення.

- Музеї як центри збереження культурних ландшафтів та локальної культурної спадщини.

- Музей ззовні і зсередини: теорія і практика сучасного музейництва в Україні і за кордоном. Методи, технології, творче освоєння музейного простору.

У Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відбулася XVI науково-краєзнавча конференція- Музеєфікація Меджибізької фортеці: минуле і перспектива.

- Вітчизняний і зарубіжний досвід музеєфікації пам’яток архітектури. Проблеми реставрації та пристосування фортифікаційних споруд під музейні експозиції, фондосховища, культурні і туристичні центри.

- Історія музейної справи. Наукова спадщина подвижників музейної справи в Україні і за кордоном: історіографія, бібліографія, наукові праці.

На засідання прибули 52 учасники з 25 міст і містечокУкраїни: наукові працівники,  представники музеїв,  громадських організацій.

У роботі конференції взяла участь начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Летичівської райдержадміністрації, член правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, голова Летичівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Світлана Коржик, яка представила своє дослідження «Жінки в історії Меджибізької фортеці».

 

За матеріалами відділу освіти, молоді, спорту та культури райдержадміністрації


Повернутися назад