Головна > Новини > В районі продовжується обговорення основних положень та переваг ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

В районі продовжується обговорення основних положень та переваг ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».


6-07-2015, 08:43. Розмістив: inform

3 липня, в ході робочої поїздки голови райдержадміністрації Ірини Матлаєвої та голови районної ради Леоніда Довгалюка до сіл Козачки та Снітівка, відбулося обговорення основних положень та переваг ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відповідаючи на запитання присутніх стосовно основних переваг вищезазначеного Закону та методики об’єднання, Ірина Дмитрівна зокрема зазначила, що реалізація положень закону дасть змогу сформувати спроможні та самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій.

         В рамках зустрічейкерівництвом району наголошено на основних перевагах та повноваженнях новостворених громад. Реформою передбачено, що держава здійснюватиме фінансову підтримку об’єднаних громад шляхом надання їм коштів на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади. Обсяг фінансової підтримки розподілятиметься між бюджетами таких громад пропорційно до їхньої площі та кількості сільського населення. Крім того в разі об’єднання громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а в бюджетах таких громад залишатиметься 60 % ПДФО.
        У разі відмови в об’єднанні населені пункти залишаються без державного фінансування, тобто дотацій, які до цього складали більшу частину їх бюджету. Таким чином, від недофінансування постраждають бюджетні заклади сіл та селищ району, витрати на утримання яких прийдеться суттєво скоротити, адже район не матиме змоги забезпечити їх функціонування.

        Під час зустрічі  голова райдержадміністрації звернула  увагу на основні повноваження, які отримають об’єднані територіальні громади: власні, делеговані та послуги підрозділів державних органів громади, повноваження старост, фінансові та майнові ресурси, інфраструктурне та кадрове забезпечення. Також  наголошено щодо вимог  до необхідної  інфраструктури  спроможної громади, а саме: адмінприміщення,  приміщень для соціальних служб, органів правопорядку,  пожежної частини,  центру надання адміністративних послуг.

        Також  вкотре наголошено, що метою реформи місцевого самоврядування – зробити громади спроможними. Тобто, у результаті добровільного об'єднання створити такі територіальні громади сіл і селищ, які здатні забезпечити належний рівень надання послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства. «Дана реформа важлива і необхідна для соціально-економічного розвитку району. Такі реформи дадуть можливість на місцях створити самодостатні територіальні громади, які отримають всі необхідні права і повноваження для розвитку певної території. Громада сама визначатиме - як наповнювати свої бюджети і як їх використовувати. Жителям громади завжди легше визначити пріоритети, поставити завдання і контролювати виконання. Ключовою позицією буде думка громадян. Але ситуацію треба оцінювати реально й приймати відповідні реальні рішення. Сьогодні керівники органів місцевого самоврядування мають бути ініціаторами такого об'єднання, враховуючи особливості своїх громад і додаткові можливості й переваги від даного процесу», - зазначила Ірина Дмитрівна під час спілкування з громадою.


Повернутися назад