Головна > Запобігання проявам корупції > Запобігання і протидія корупції є одним із пріорітетних напрямків діяльності прокуратури

Запобігання і протидія корупції є одним із пріорітетних напрямків діяльності прокуратури


18-12-2014, 16:56. Розмістив: inform

        В Україні корупція є однією із проблем, яка потребує невідкладного вирішення. Вона становить значну загрозу демократії, реалізації принципу  верховенства права, соціальному прогресу, національній безпеці, становленню громадянського суспільства.

       Побудову дієвої системи протидії корупції, вироблення комплексного підходу із запобігання цьому явищу  є одним із пріоритетів держави.

       Сьогодні вирішення питань повязаних з протидією корупції в органах державної влади, стає одним із ключових завдань правоохоронних органів .

Адже сучасна криміногенна обстановка в економіці є одним із найважливіших чинників, що визначають актуальність боротьби з корпцією  представників усіх гілок влади.

     Як відомо, ключову роль у боротьбі з корупцією відіграють органи прокуратур, покликані наглядати за додержаннями законів вживались заходи щодо попередження та виявлення корупції майже в усіх сферах.

       У потчному році прокуратурою району вживались заходи щодо попередження та виявлення корупційних правопорушень. За результатами проведених перевірок щодо додержання антикорупційного законодавства внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками  кримінальних правопорушень, ч. 3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК  України, стосовно одного із сільських голів, який шляхом підробки документів привласнив 8,6 тис. бюджетних коштів.

       Також, досить поширеним явищем  є вчинення посадовцями різних рівнів адміністративно караних корупційних правопорушень. Так прокуратурою району складено протокол про адміністративне  корупційне  правопорушення  передбачене ст.172-7 КУпАП стосовно голови однієї із сільських рад, який не повідомив сесію сільської ради  про наявність конфлікту інтересів при прийняті рішення про передачі йому у власність земельних ділянок. Рішенням Летичівського районного суду правопорушника притягнуто до  адміністративної відповідальності та адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

     Зменшення кількості  корупційних проявів, можливе лише за належног і добросовісного відношення до своїх службових обов’язків суб’єктами наділеними владними  повноваженнями, за підвищення  громадської свідомості  та розуміння того, що вступ у корупційні зв’язки наносить негативний вплив на економічну стабільність  держави та її авторитет серед населення.

 

 

 

Старший прокурор прокуратури

Летичівського району                                                                 М. Демчишин


Повернутися назад